Cvičte i za počítačem a udržujte vaše tělo v kondici

Sedavé zaměstnání se na našem těle podepisuje opravdu velmi zřetelně. Odnáší to především záda a krční páteř. Pokud sezení za počítačem nekompenzujeme pohybem, zaděláváme si na zdravotní problémy. 

Přitom nemusíte hned začít navštěvovat fitness centrum nebo běhat ulicemi města, stačí využít volných chvilek v kanceláři a pořádně si protáhnout tělo. Třeba na židli. Protáhnout si tělo, aby zůstalo v kondici a nebolela vás záda a krk, to dokážete i v sedě.

Aby záda nebolela

Zkuste si několikrát během dne udělat na dvě minutky pauzu a nejen si protáhnout svaly, ale také uvolnit páteř.Stačí si sednout na kraj židle, opřít kotník jedné nohy o koleno té druhé a pomalu se předklánět. Úplně cítíte, jak se od sebe obratle oddělují a svaly na hýždích a na stehnech se protahují.

Při práci za počítačem zapomínáme na správné držení těla. Proto je dobré se občas trochu protáhnout a záda srovnat. Sedněte si na židli s rovnými zády. Vzpažte pravou, pokrčte ji v lokti tak, že se  konečky prstů se dotýkají krční páteře. Levou zapažte, pokrčte v lokti a hřbetem dlaně se dotýkejte páteřních obratlů. Pokuste se chytit prsty a vydržet 15-20 vteřin. Poté vyměníme paže. 

Uvolněte krční páteř

Krční páteř protáhnete třeba tím způsobem, že si na židli sednete tak, abyste měli mezi koleny úhel 90 stupňů. Zatáhněte břišní svalstvo, ramena svěste dolů. V této pozici si propletete prsty rukou a dáte ruce v týl. S nádechem nosem otevřete co nejvíc hrudník, dáme lokty od sebe a nasajte co nejvíce vzduchu. S výdechem dejte bradu na hrudník a lokty tlačte k sobě. Vydržte 20 vteřin, pak se vraťte do základní pozice. Můžete zopakovat ještě jednou. 

Při dalším cviku hlavu ukloňte k jedné straně a dlaní ji shora zatlačte dolů. Obě ramena přitom tlačte také dolů. Po chvíli hlavu lehce pootočte a podívejte se šikmo do podpaží. Cvik zopakujte ještě na druhou stranu. 

 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.