5 dobrých rad jak zahnat jarní únavu

Jaro je tady a společně s ním i pomalu probouzející se příroda, povinnost zamyslet se nad vhodným termínem generálního úklidu, první hřejivé dny, kdy není nutnost nosit bundu a samozřejmě také nedostatek energie, který postihuje velké procento lidí. Možná i na vás padla typická frustrace, kdy se vám do ničeho nechce, nic vás nebaví, pro nic se nemůžete nadchnout a především na nic nemáte sílu. Ptáte se, jak zahnat jarní únavu, která teď nad vaším životem drží nadvládu? Můžeme se na to podívat společně!

5 tipů jak zahnat jarní únavu

Už je to tu zase. Přišlo jaro, kdy všechno kvete a v přírodě vládnou pestré barvy, ale vy nemáte z ničeho radost. Do všeho abyste se nutili a co se energie týče, pociťujete její rapidní nedostatek. Jak tedy zahnat jarní únavu, která se vkradla i do vašeho života?

 • Pijte, pijte, pijte

  Voda na první pohled možná působí obyčejně, ovšem ve skutečnosti představuje mocný všelék. Pomůže vám i proti jarní únavě, stačí, pokud přidáte na svém pitném režimu a zvýšíte jej klidně až na dvojnásobek.

 • Cvičte, cvičte, cvičte

  Stejně jako dodržování pitného režimu může i větší množství fyzické aktivity napomoci tomu, že se vám podaří nad jarní únavou vyhrát. Možná se to zdá nelogické, přeci jen proč byste měli vynakládat energii na cvičení, když ji už tak máte málo, ovšem funguje to. Tak to zkuste a uvidíte.

 • Spěte, spěte, spěte

  Šidit se na spánku je chyba. Člověk potřebuje minimálně oněch často zmiňovaných 8 hodin spánku k tomu, aby nabral tolik síly a energie, kolik si jeho tělo vyžaduje. Nespěte tedy ani málo, ale naopak ani ne moc, protože oboje vám může spíše uškodit.

 • Milujte se, milujte se, milujte se

  I sex vám může pomoci zahnat jarní únavu, byť se opět jedná o aktivitu, kde musíte vynaložit jisté fyzické úsilí. V tomto případě je to ale velice příjemná činnost, které by se vědomě a dobrovolně vyhýbal jen blázen. Příjemný erotický zážitek vás zaručeně nabije energií, ze které budete moci čerpat celý den.

 • Otužujte se, otužujte se, otužujte se

  Otužování je známo jako lidstvo samo a věřte nebo ne, lidé se tomu nevěnovali jen tak pro nic za nic. Otužování má totiž hned několik pozitivních účinků na naše zdraví, takže kromě toho, že vás nabije energií, zafunguje i jako prevence proti angíně, chřipce nebo bolestem zad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *