Vyberte si teplý, ale i stylový kabát. Tohle jsou naše tipy.

Počasí za okny už je nevlídné a zima je skutečně za dveřmi. Pomalu, ale jistě začneme uklízet saka a vesty, už i softshellová bunda nám tak úplně nestačí. Je čas poohlédnout se po teplém stylovém kabátu, který nás ochrání i před většími mrazy.

Vybrat si stylový kabát podle současných trendů je vlastně docela snadné: módní diktát tentokrát myslí na všechny. Můžete si pořídit krátký kabátek stejně jako maxi plášť, nosí se kabáty prošívané i flaušáky. A pochopitelně během období velkých mrazů si na sebe klidně oblékněte kožich (tedy samozřejmě z umělé kožešiny).

Prošívaný kabát

Univerzální prošívaný kabát nahradí bundu a přitom je ležérně elegantní, takže se nemusíte bát obléknout si ho i při formálnější příležitosti. Důležitý je fakt, že vás péřový kabát opravdu zahřeje. Na rozdíl od bundy si prošívaný kabát můžete klidně obléknout přes šaty a doplnit elegantními kozačkami na podpatku.

Letošní prošívané kabáty jsou minimalistické, téměř strohé. Žádné kožešinové lemování nebo dekorativní zipy, jen “županový” střih, velký límec a pásek pro zdůraznění siluety. pokud chcete upoutat pozornost, vsaďte na výraznější barvu, například modrou nebo červenou.

Vlněný či flaušový kabát

Jestli si chcete letos pořídit stylový kabát, který vás i v mrazech zahřeje, volte klasický flaušový či vlněný kabát v tříčtvrteční délce. Tyto kabáty jsou léty prověřená klasika a investice na pár let dopředu. Volte snadno kombinovatelné (a klidně výrazné) barvy, můžete sáhnout i po kostkovaném vzoru či po tvídu. Teplé oversized kabáty můžete kombinovat s elegantním outfitem a kozačkami na jehlovém podpatku stejně, jako s modrými džíny, rolákem a pohodlnými kotníčkovými farmářkami.

Kůže – hit letošní zimy

Velkým letošním trendem jsou kožené kabáty. Sice jsou poněkud těžké, takže ne příliš pohodlné na delší nošení za to vám v nich určitě nebude zima. A zapomeňte na černý “kožeňák”, nosí se i kabáty barevné. Zkuste třeba cihlově červenu nebo hořčicově žlutou. A délka? Těsně nad kotníky.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.