5 knih, které byste měli přečíst toto léto

Dovolená už je za dveřmi a tedy i nejvyšší čas připravit si letní čtení. Ať už bude trávit volno na pláži, na horách či na zahrádce, vždycky se hodí mít přibalenou nějakou knihu.

Podíváme se spolu na knižní novinky, které by vám mohly být inspirací a mohly by vám letos v létě dělat skvělou společnost.

Pes, který jedl lanýže

Nedostanete se letos do Itálie? Nevadí. Americká autorka Suzanne Carreirová toho o kulinářských tajemstvích italské Umbrie hodně. Její kniha je originální kuchařkou a zároveň cestopisem plným chutí a vůní, průvodcem po restauracích, vinařstvích, polích, sadech a zahradách, i vzpomínkami na lidi, které v tomto starobylém kraji potkala.

Příliš horké léto

Reportérka krimizpráv Ellen Tammová odjíždí jednoho horkého srpnového dne ze Stockholmu domů. Cestou se dozvídá, že se nedaleko našlo tělo mrtvé ženy, kterou někdo ubil k smrti. Jenomže ženu podle všeho nikdo z místních neznal a její vražda otřese celým městečkem. Severská krimi od Mikaely Bley je to pravé pro vaše volné dny.

Muž, který maloval mandlovníky

Johannes Mario Simmel napsala mimo jiné i půvabný příběh lásky, která žila jen z milostných dopisů. jež si píše bohatá Američanka Roberta Collinsová s malířem Mondragonem. Ona se konečně vypraví na Azurové pobřeží, cestou ve vlaku vypráví svůj příběh spolucestujícímu. Bohužel už nedojede. Je štěstí stav duše nebo jen pouhá iluze? Co čeká na konci cesty muže, který vyslechl příběh lásky?

Kouzelné pověsti našich krajů

Dozvíte se, jak to bylo s půlkou koně, kterou mají Pardubice ve svém znaku. Taky proč se řeka Metuje jmenuje právě Metuje nebo co vyvádějí permoníci v Koněpruských jeskyních i v Jihlavě. Odkryjete tajemství, kterak Praděd ke svému bohatství přišel. A zjistíte, jestli to s tím brněnským drakem opravdu bylo tak, jak se vypráví. Inspirace na zajímavé poznávací výlety, co myslíte?

Normálně jiní

Pokud ti nezlomí srdce, není to láska. Maddy dělí svůj život mezi práci ve fotolabu a péči o svou mladší autistickou sestru, která vyžaduje celodenní péči. Albert sní o tom, že odjede z domu, od otce, který ho nikdy nepochválí.Podle něj je jen břídil a flákač, který nikdy nic nedokáže. Novozélandská autorka Tammy Robinsonová se s vtipem a hlubokým porozuměním zamýšlí nad způsobem, jakým dokážeme plnit své sny, nad cenou, kterou jsme za to ochotni zaplatit, a nad sílou lásky, která nám umožňuje najít svou pravou rodinu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.