Která plemena psů jsou nejchytřejší?

Uvažujete o pořízení čtyřnohého kamaráda a víte, že k sobě chcete inteligentního parťáka. Zamýšlíte se proto nad tím, jaká plemena psů patří k těm nejchytřejším. My jsme pro vás našli top 5 nejinteligentnějších plemen psů. Kterou rasu si vyberete?

Nejchytřejší plemena psů

 1. Border kolie

  První místo asi nikoho nepřekvapí, protože tihle pejsci jsou svojí inteligencí proslulí. Border kolie si vyžadují hodně pozornosti a času, takže pokud víte, se pejskovi nebudete moci dostatečně věnovat, raději si vyberte méně náročné plemeno. Kolie potřebují, abyste je zaměstnávali jak fyzicky, tak i psychicky. Odměnou vám bude opravdu chytrý parťák.

 2. Pudl

  Mezi nejchytřejší plemena psů patří pudl, který se umístil na druhém místě. Pro mnohé z vás to možná bude překvapení, protože spousta lidí si o pudlích nemyslí nic světoborného. Opak je ale pravdou a tihle pejsánci vás v mnohém mile překvapí. I pudlíci potřebují dostatek času, pokud jej nemáte, jděte raději hledat dál.

 3. Německý ovčák

  Určitě si každý vybavíme Rexe, policejního psa, na kterého se mohl jeho páníček kdykoli spolehnout. I němečtí ovčáci právem patří mezi nejinteligentnější plemena psů a ne nadarmo jsou často součástí policejních i záchranářských týmů.

 4. Zlatý retrívr

  Tihle pejsci jsou jako stvoření pro rodinný život, takže jestli máte děti, nemusíte už hledat vhodnějšího kamaráda. Jsou to nádherní psi, kteří jsou nejen chytří, ale i věrní až za hrob. Svou poslušnost zkrátka mají v genech a jsou ideálními společníky nejen dětem, ale i starším lidem.

 5. Dobrman

  Jako poslední plemeno psů tu máme dobrmana, kterého si zkrátka musíte zamilovat. Jakmile ve vás jednou získá důvěru, bude vás bránit ve dne v noci a kdykoli se na něho budete moci spolehnout.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.