Zabalte se na zimní dovolenou a na nic nezapomeňte!

Listopad je u konce a před námi poslední měsíc v tomto roce, který spousta lidí využívá pro zimní dovolenou. Zatímco někdo odjíždí za zimními radovánkami v podobě lyžování, jízdy na běžkách nebo na snowboardu, jiní si svou zimní dovolenou plánují na konec roku, kdy jí spojí s oslavami Silvestra společně s rodinou nebo přáteli. Možná i vy brzy na svou dovolenou, která je určitě zasloužená, pojedete a už začínáte podléhat panice, že tradičně něco doma zapomenete. My ženy jsme na tohle hrozné, dokážeme totiž už měsíc předem sepisovat seznamy, dva týdny před odjezdem už dělat hromádky, ale ve finále stejně zjistit, že to či ono zůstalo doma. A pak že jsou na tohle leváci jen muži, že…

Co byste si měli zabalit na zimní dovolenou?

Co se balení na zimní dovolenou týče, nebude se to až tak lišit oproti tomu, kdy balíte na dovolenou v létě. Jediný a ten nejzásadnější rozdíl bude samozřejmě a zcela logicky v oblečení, kdy si s sebou musíte vzít oblečení na hory, nejlépe pak hned ve dvojím provedení, abyste to mohli střídat a teplé spodní prádlo. To si s sebou na dovolenou někde u moře brát nebudete, ale to je asi tak jediné, v čem se postup příprav a balení liší.

  • Oblečení

    A jsme opět u toho: oblečení! To je nejdůležitější součást vašeho dovolenkového zavazadla. Jedete-li někam na hory, přibalte si dostatek teplého oblečení, ať už na sjezdovku, nebo na chatu či hotel. Co se týče oblečení na lyžování nebo jinou zimní aktivitu, je to jak jsme psali o pár řádků výše: myslete na to, že se promočíte a že vám bude oblečení možná déle schnout, proto si všechno vezměte raději 2x.

  • Doklady

    Bez dokladů byste neměli odjet nikam, takže je jedno, jestli balíte na zimní nebo letní dovolenou. Dnes už si s sebou nemusíte nutně brát pas, protože i do zahraničí můžete vycestovat jen na občanský průkaz. Určitě by vám neměla chybět kartička zdravotní pojišťovny, bez které nebudete mít nárok na ošetření. Jedete-lo s dětmi, vezměte samozřejmě kartičky i jim. Mezi doklady počítáme i peníze, ať už na útratu, tak i nějakou rezervu, pro strýčka Příhodu.

  • Léky

    Stejně jako když jedete v létě, i v zimě s sebou musíte mít alespoň základní léky. Tím máme na mysli léky proti bolesti, léky na teplotu, kdyby vás na horách přepadlo nachlazení. Chybět by vám nemělo něco na kašel, na nevolnost a na průjem, protože nikdo nechce strávit dovolenou v křečích na toaletě. Do lékárničky přibalte náplasti, obinadla a obvazy pro drobné úrazy.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.