Jak zvládat pondělí s úsměvem?

Budík zazvoní a vytrhne vás z ničím nerušeného snění. Těžce rozlepujete víčka, zvedáte se z postele a uvědomujete si, že už je to tu zase. Pondělí. Nejhorší den v týdnu, který startuje pracovní kolotoč i povinnosti v osobním životě. Jestliže patříte k lidem, pro které je tento den noční můrou, pak možná jen nevíte, jak zvládat pondělí s úsměvem. A věřte, že to jde!

Jak zvládat pondělí s úsměvem?

A dá se to vůbec? No samozřejmě! Pondělí je den jako každý jiný, i přesto se na něho většina lidí dívá skrze prsty. Je sice pravda, že v pondělí vše začíná od začátku, ale to ještě ani zdaleka neznamená, že se musíte celý den mračit. Pojďme si raději říci, jak zvládat pondělí s úsměvem. Uvidíte, že to rázem bude o něco veselejší!

Rada první: minimum povinností

Máte pondělí rádi asi jako teploty pohybující se okolo -20°C? Pak se ho snažte co možná nejvíce zpříjemnit. Jak? Co třeba tím, že v tento den na svá záda naložíte co možná nejméně povinností? Většina lidí to dělá tak, že toho v pondělí chtějí udělat co nejvíce. Jenže pak se není čemu divit, že jim tento den nevoní, když už předem vědí, kolik toho budou muset udělat. Vy na to jděte jinak a povinnosti, které nehoří a nejsou akutní, naplánujte na jiný den.

Rada druhá: něco nového

Člověk by se měl neustále rozmazlovat. Možná to neděláte, protože si říkáte, že přece nebudete utrácet peníze. Jenže peníze jsou do toho, aby se utrácely. K čemu vám budou uložené na účtu, když si je neužijete? Nenabádáme vás k tomu, abyste utráceli hlava nehlava, ale jednou týdně – a to právě v pondělí – si přece radost udělat můžete. Kupte si proto každé pondělí něco nového, ať už to bude něco na sebe, něco do domácnosti nebo třeba nová kniha.

Rada třetí: zábavný program

Scházíte se pravidelně s přáteli – třeba na pivku nebo chodíte společně cvičit? Pak tyto aktivity naplánujte na pondělí. Rázem se tak budete mít na co těšit. S vidinou, že se večer pobavíte s přáteli nebo si společně zahrajete squash, snadněji zvládnete i několik hodin v práci.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.