Zlozvyk kouření a jak se ho zbavit

Budeme-li chtít mluvit o nejrozšířenějším zlozvyku, pak budeme jednoznačně mluvit o kouření. Právě této nezdravé závislosti podléhá každoročně několik tisíc lidí, mezi nimiž jsou velmi často i poměrně mladí lidé, potažmo i děti. Bohužel. Každý z nás určitě někdy na ulici potkal dítko s cigaretou v ruce, přičemž ti odvážnější si dovolili mít proti takovým jedincům výtku, což se jim odvděčilo několika sprostými slovy a radou, ať se laskavě starají sami o sebe. Bohužel taková je dnešní doba, kdy je možné cigarety koupit na každém rohu a to i bez prokázání plnoletosti, která nás k tomuto zlozvyku opravňuje. Kouření je zlozvyk, kterého se dá zbavit, ale jde to hodně ztuha. Jestliže přemýšlíte o tom, že s kouřením přestanete, pak jsou následující řádky určené právě vám!

Kouření je nezdravé, skoncujte s ním!

O skutečnosti, že kouření neprospívá vašemu zdraví, vás určitě nemusíme dlouze poučovat. O to se v současné době stará samotný stát, který cigaretové krabičky „zdobí“ nevzhlednými obrázky. Možná máte tolik rozumu, že jste dospěli k rozhodnutí, že s kouřením přestanete. Za to vám dáme palec nahoru, ale zároveň dodáme, že pokud si představujete, jak to bude lehké a že ze dne na den hodíte krabičku do koše, pak se bohužel pletete. Skoncovat s kouřením je běh na dlouhou trať. Naštěstí ale víme, co vám poradit, aby pro vás tato změna byla co možná nejjednodušší.

Jak přestat s kouřením?

Teď už žádné zbytečné omáčky, pojďme rovnou k věci. Jsme toho názoru, že pokud někdo chce přestat kouřit, nepotřebuje k tomu dlouhé proslovy obsahující fráze typu, že je to skvělé. Prostě si řekněme, jak na to.

  1. Nebuďte na to sami!

    Jednou z nejjednodušší cest, samozřejmě v rámci možností, je nebýt na skoncování s touto závislostí sami. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo se stejně jako vy rozhodl přestat, pak máte vyhráno a můžete do toho jít společně. Navzájem se můžete podporovat, povzbuzovat a motivovat k tomu, proč to nevzdat při prvním absťáku po cigaretě.

  2. Pořiďte si náplasti!

    Aby abstinenční příznaky a chuť na cigaretu nebyla tak silná, zkuste se spolehnout na pomoc náplastí, které se prodávají v každé lékárně. Nechte si poradit, co pro vás bude nejlepší. Náplasti nebo žvýkačky mají za úkol snižovat chuť na cigaretu, která je vyvolána nedostatkem nikotinu v těle.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.