3x o tom jak posílit vztah

Najednou to mezi vámi skřípe, už spolu netrávíte tolik času, dáváte přednost samotě a častěji se hádáte. Začínáte mít pocit, že jste jeden druhému stále dál a pohráváte si s otázkou, jak posílit vztah, který tak úplně nechcete zahodit. Přeci jen jste spolu již nějaký ten pátek, máte spoustu společných zážitků a nechcete se všeho den ze dne vzdávat. Navíc toho druhého milujete a neumíte si představit život bez jeho přítomnosti. I když se tedy nad vaší láskou momentálně začala stahovat šedivá mračna, snažíte se přijít na způsoby, jak posílit vztah, dodat mu novou šťávu a zahnat tak bouřku, která je možná na obzoru.

Jak posílit vztah?

V každém vztahu jednou přijde den, kdy minimálně jeden z partnerů začne mít pocit, že něco není v pořádku. Nezáleží na tom, jak je spolu dvojice dlouho, zda společně ušli krátkou nebo dlouhou cestu – jakmile vybočí ze stereotypu, přijde jim to divné. Pokud i ve vašem vztahu není vše tak, jak byste si představovali a vy víte, že se něco děje, pak si nenechte ujít následující řádky. Zaměřili jsme se v něm na několik tipů, které vám pomohou upevnit váš vztah. Nemusíte se přece hned vzdávat!

Tip první: Promluvte si. O všem!

Komunikace je základním pilířem každého vztahu a tam, kde se nemluví a komunikace mezi partnery vázne, tam to smrdí pořádným průšvihem. Rozhodně proto své pocity, smutek, naštvanost nebo lásku neduste v sobě a pěkně to s partnerem proberte. Jednoduše si večer sedněte, nalijte si skleničku vína a popovídejte si pěkně od plic. Navzájem si sdělte, co vám na tom druhém vadí, co třeba v poslední době udělal špatně, co naopak bylo dobré a co byste na něm ocenili. Uvidíte, že se příjemně pročistí vzduch!

Tip druhý: Odpočiňte si. Od sebe!

I když se milujete a rádi spolu trávíte čas, možná jste dospěli do fáze, kdy byste spíše ocenili, kdy byste mohli mít čas jen sami pro sebe. Teď tím nemáme na mysli, že si jednou nebo dvakrát týdně vyrazíte každý sám se svými kamarády, ale máme na mysli vzájemný odpočinek klidně i na několik dní. Samozřejmě se nejedná o pauzu, při které by partneři měli volné pole působnosti a mohli si tak dělat s kýmkoli cokoli. Ne, jeden z vás si prostě sbalí svých pět švestek a odjede na několik dní třeba na chatu. Uvidíte, že si od sebe nejen odpočinete, ale zároveň si uvědomíte, že jeden bez druhého prostě nefungujete.

Tip třetí: Zabavte se. Společně!

Přemýšlíte, jak posílit vztah? Pak se zapište do nějakého kurzu nebo kroužku, ale společně! Můžete se zapsat do vaření pro páry, existuje spousta aktivit, které jsou určené právě pro páry. Nejenže je to zábava, ale zároveň se při těchto aktivitách spoléháte jeden na druhého. Záleží jen na vás, pro jakou aktivitu se rozhodnete, ale můžeme vám zaručit, že nudit se rozhodně nebudete. Navíc strávíte čas společně, a to utužuje ze všeho nejvíce!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.