Jak zpevnit boky

Tuk na bocích bývá urputný a je obtížné se ho zbavit. Ale není to nemožné, s trochou trpělivosti budete mít i vy boky pevné a svalnaté.

Základem úspěchu je kardio cvičení, při kterém budete spalovat tuky. To se sice nedá zacílit jen na problematické partie, pokud ale budete ztrácet tukovou vrstvu, jistě se to projeví nejvíc tam, kde vás trápí.

Choďte, běhejte, tancujte

Nejlepším kardio cvičením je svižná chůze nebo běh, při němž se zpotíte, ale nebudete lapat po dechu. Všechny ženy ví, že na hezký zadeček je velmi vhodná chůze do schodů. Dobře spalovat tuky můžete při plavání, skocích na trampolíně nebo při tanci. Intenzivní tanec celkově velmi dobře formuje postavu, boky nevyjímaje.

Zatínejte hýžďové svaly

Posilovat hýždě můžete klidně vsedě, například v kanceláři u počítaše, nebo zanožováním vestoje či vleže. Posilováním svaly rostou a právě svalová hmota pomáhá rychleji spalovat přebytečný tuk. Zpevňováním zadečku docílíte úbytku tuku i na bocích.

Stejně jako hýždě, je třeba posilovat i šikmé břišní svaly, aby se boky vyrýsovaly. K tomu pomůžou úklony do stran, s rukama vzpaženýma (držte v nich napnutý ručník nebo přeložené švihadlo), nebo twist – posilujte šikmé břišní svaly buď vestoje nebo na zádech na zemi. V obou polohách si spojte ruce v týle a přitahujte k sobě opačný loket a koleno.

Tuk na bocích zasahuje až na záda

Pokud chcete mít pevné boky, je důležité rovněž zpevnit záda. K tomu jsou velmi účinné pomalé záklony. Lehněte si na břicho, ruce si složte pod čelo a s výdechem zvedejte trup nad zem. Měla byste mít zpevněné nohy a zadek a cvik provádět pomalu a tahem.

Klasické prkno, tedy vzpěr na předloktí, kdy držíte záda rovně a pánev podsazenou, zpevňuje všechny svaly v oblasti břicha, boků a zad. I když se “plank” zdá na první pohled celkem snadný, je zpočátku hodně těžké v této pozici vydržet. Jestliže jste už přece jen trénovaní, zkuste si prkno ztížit rotací do stran, kdy střídavě vytáčíte nahoru pravý a levý loket.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.