Zlaté řetízky s přívěsky jako základ šperkovnice a jak na ně

Jsou druhy doplňků, které vám vytrhnou trn z paty ve chvílích, kdy jste nerozhodné, nemáte čas či náladu příliš nad kombinacemi přemýšlet a outfitu chybí už jen poslední drobný detail k dokonalosti. Právě tehdy je zapotřebí něco nadčasového, univerzálního, u čeho se vám počáteční investice do kvality stokrát vyplatí. Jen málo kousků splňuje všechny tyto atributy tak jako zlaté dámské řetízky, obzvlášť ty s přívěskem.

Jak vybrat ten pravý

Pokud máte v plánu si nějaký takový kousek v nejbližší době pořídit, dbejte v první řadě na to, abyste vybírali u ověřeného prodejce. Zlaté řetízky jsou pro každodenní nošení ideální volbou díky své odolnosti, zvážit byste ale měli také několik dalších aspektů.

Prvně se můžete zamyslet nad délkou a tloušťkou řetízku. Standardně mají univerzální kousky 42 centimetrů a jde o drobnější varianty druhu ankr či venezia. Co se designu týká, myslete dopředu a zapomeňte na momentální módní výstřelky. A jaká barva zlata by se k vám i k vašim dalším doplňkům nejvíc hodila? Žluté zlato je nesmrtelnou klasikou, bílé působí čistě a elegantně a růžovou mají v oblibě romantičky. Popřemýšlejte nad svými obvyklými outfity a co by je ideálně doplnilo. Všechny své požadavky si doporučujeme dopředu sepsat, a tak si výběr trošku zjednodušit. Jaké jsou možnosti?

zlaté řetízky na krk

Sofistikované medailonky

Když přesuneme svou pozornost směrem ke konkrétním druhům přívěsků, jako první nadčasová volba se nám nabízí řetízek s medailonkem. Ty byly oblíbené už za dob našich babiček a jsou jednoduché, ale přesto umí zaujmout. Nosit je můžete do práce, ale parádu s nimi uděláte i při slavnostních příležitostech.

zlaté řetízky pro ženy
zlaté řetízky pro ženy

Třpyt drahých kamenů

Pokud nemůžete odolat zářivým přívěskům, řetízek s diamantem nebo jiným drahokamem je pro vás trefa do černého. Můžete vybírat z klasických i neobvyklých brusů a pokud nechcete zůstávat u neutrálních průhledných kamenů, můžete najít kousek, který bude ladit s vaší barvou očí či pleti. Třeba safíry pro modroočky se dobře vyjímají na řetízku z bílého zlata a olivíny podtrhnou krásu tmavovlásek se zelenými očima v kombinaci se zlatem žlutým.

řetízky s diamantem
řetízky s diamantem

Nesmrtelné perlové variace

Elegantní řetízky s perlou se postupně vracejí ke své někdejší popularitě. Už dávno neplatí předsudek, že perly se hodí spíš ke starším dámám. Ve svěžím provedení doplněném třeba i o diamanty jde o doplněk, který vkusně ozdobí dekolt ženy v jakémkoliv věku.

Všeobecně oblíbené tvary přívěsků

Ve výčtu univerzálních, dobře kombinovatelných zlatých řetízků s přívěsky nemohou chybět dlouhodobě populární srdíčka a křížky. Jsou skvělé také jako dárky a při každodenním nošení se hodí k tričkům, tílkům, košilím i šatům. A pokud se vám tyto klasické tvary líbí, ale chcete také trochu třpytu, nezoufejte – můžete vybírat i mezi zlatými řetízky s křížkem nebo srdíčkem ozdobeným drahými kameny, které jim dodávají na výjimečnosti.

zlaté řetízky
zlaté řetízky

Zůstaňte věrné samy sobě a určitě vyberete dobře

V závěru je nutné říct, že při výběru je dobré se soustředit hlavně na svou intuici, aby šlo opravdu o kousek, který nejen dlouho vydrží, ale opravdu ho vynosíte. V ateliéru KLENOTA radí, abyste po nalezení svého favorita nechali své rozhodnutí ještě několik dní „uzrát“. Pokud se k němu vrátíte a nadšení vás nepřejde, nejspíš to bude on – ten nejlepší zlatý řetízek přesně pro vás.

řetízek
řetízek
Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.