Na co myslet při výběru nového jídelního stolu?

Zařizujete nový dům nebo byt? Anebo jen toužíte po novém jídelním stole? Nezáleží na tom, jak velký prostor máte k dispozici, design interiéru nebo jaký máte vkus. V každém případě se musíte soustředit na 4 kritéria, která vám pomohou s výběrem. Vždy musíte myslet na:

  • rozměry,
  • možnost rozložení,
  • nohy,
  • materiál.

Rozměry

V tomto případě musíte myslet hned na dvě věci. V první řadě musíte myslet na prostor, který máte k dispozici. Stejně tak ale musíte myslet na to, kolik lidí bude u stolu sedět. Pro pohodlí by měl mít každý asi 60 cm na šířku a 40 na hloubku. To znamená, že pro čtyřčlennou rodinu bude nejlepší velikost 120×80 cm. Pro šestičlennou rodinu byte měli mít stůl 200×90 cm.

Rozkládací modely

Menší toly, které můžete v případě potřeby rozložit na dvojnásobek, jsou v současnosti velmi populární. Většina lidí má větší počet lidí u stolu jen jednou za čas a velký stůl by každý den v interiéru překážel. Tato možnost je proto velmi šikovná. Většinou se jedná o stoly, které se roztáhnou, a uprostřed se rozloží stolní deska. Konstrukce jinak zůstává stejná.

Základna stolu

Základna pod stolem je stejně důležitá jako samotná deska stolu. Vybírat nohy k jídelnímu stolu můžete samostatně a potom si nechat dodělat desku podle svých přání. Díky tomu získáte jedinečný kus nábytku. Navíc vám bude dokonale vyhovovat a hodit se do vašeho interiéru. Možností máte nespočet. Kovové nohy jsou velmi kvalitní a vydrží vám po mnoho let.

Materiál

Až budete vybírat stůl, nezapomeňte na materiál desky. Laminované desky jsou nejčastější a máte zde nespočet možností designu. Masiv je jedinečný, nesmrtelný a také poměrně drahý. V interiéru ale bude působit majestátně. Dobrým kompromisem mezi těmito materiály je dýha. Je kvalitní, dlouho vám vydrží a její pořizovací cena nezničí vaši peněženku. Hodně ale záleží na tom, jakého vzhledu chcete dosáhnout.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.