Věci, které by vašemu budoucímu školákovi neměly chybět

Vždy když jde dítě poprvé do školy, musíte počítat s větší finanční zátěží, než je tomu obvykle. Finanční náklady se nevztahují pouze na školní pomůcky samotné, ale i na takové náklady jako je doprava, obědy a občasné výlety. Proto je dobré si před začátkem školního roku alespoň postupně pořizovat základní potřeby, abyste v září nepocítili náhlý vítr ve své peněžence.

Správná taška

Školní taška pro prvňáčka by měla být rozhodně pořádně vyztužená na zádech. Měla by mít i oddělené prostory na učebnice a svačinu s pitím, protože malým dětem se častěji stávají malé nehody s rozlitými nápoji. Batoh nebo aktovka je jedna z věcí, na které by se šetřit nemělo.

Tip: Mezi rodiči jsou batohy Topgal pro prvňáčky velmi oblíbené.

Školní pomůcky

Při výběru penálu uděláte nejlépe, když dítku pořídíte rovnou dvoupatrový. V batohu nezabírá tolik místa oproti jednopatrovému, který je širší. Vybavení do penálu si vždy kupujte sami, bývá pravidlem, že vybavený penál mnohdy neobsahuje všechny důležité psací potřeby. Co by v penálu určitě nemělo chybět? Určitě tužka, kvalitní sada pastelek s širokou škálou barev, ořezávátko, guma a pero.

Dále pak vaše dítě bude potřebovat výtvarný kufřík s vodovými barvami, štětci a temperami. Na tělocvik pak sáček s cvičkami a cvičební soupravou.

Přípravné materiály

Pro ten nejlepší start do první třídy je důležité, aby žák byl dobře připraven. Ničeho se nebál a uměl všechny základy, které škola vyžaduje (podrobný seznam naleznete obvykle na webových stránkách školy). Věnujte proto co nejvíce času přípravě a trpělivému vysvětlování. Dobrým pomocníkem jsou například pracovní listy pro předškoláky. S učebnicemi si nemusíte dělat starosti, dostanete přesné pokyny, které učebnice žáci dostanou ve škole a co je naopak třeba dokoupit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.