Pořiďte si nové boty na jarní sezónu

Zaměřeno na boty: Kolik jich opravdu potřebujete?

Jaro už oficiálně začalo. Až se vydáte odklidit zimní boty na půdu a vystavíte si do botníku jarní a letní obuv, využijte toho, že máte všechny boty pohromadě a podívejte se jim na zoubek. Třeba zjistíte, že je třeba se některých zbavit, aby udělaly místo novým jarním kouskům. Jak efektivně zorganizovat botník?

Zbavte se bot, které nenosíte

Jste si jistá, že nutně potřebujete sedmery extravagantní sandály na klínku? Opravdu unosíte troje zlaté lodičky? Je čas udělat si v botníku pořádek a zbavit se bot, které nenosíte! Budete se cítit jako znovuzrozená, opravdu! A botky, které se vám tolik líbí, ale vůbec je nenosíte, darujte kamarádce, nebo třeba prodejte. Zaslouží si přeci, aby byly obdivovány v ulicích!

Kolikery boty skutečně potřebujeme?

Myslíte to s očistou botníku vážně? Tak začněte s tříděním:

  • Na jednu hromádku si dejte outdoorové boty, sněhule, holínky, boty do vody, sportovní boty a další obuv, kterou potřebujete, ale nosíte jen k určitým událostem.
  • Na druhou hromádku si dejte boty, které nosíte nejčastěji – a sledujte, zda se vám na této hromádce objevují hlavně lodičky a sandálky, nebo plátěnky, polobotky a tenisky. A na to si vzpomeňte, až se budete u výlohy rozplývat nad novým párem bot – na které z hromádek by nejspíš přistál?
  • A na třetí hromádku dejte boty, které nenosíte téměř vůbec.

A teď ta nejtěžší část. Likvidace třetí hromádky. Řekněme, že si můžete z této hromádky ponechat maximálně dva páry bot a zbytek odstranit. Darujte je, prodejte je, nebo s kamarádkami uspořádejte výměnnou párty, kde si takové boty vyměníte. Tak jako tak je třeba se jich zbavit – jakmile se vám uvolní místo v botníku, můžete je zaplnit novými páry. Ale zkuste vybírat botky, které neskončí na třetí, ale na druhé hromádce.

Držíme palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *