Co pomáhá proti tvorbě vrásek?

Stárnutí neodmyslitelně patří k životu každého z nás. Zub času se jednoho dne podepíše na všech, což především ženy vnímají velice těžce. Jakmile se objeví první vrásky, je to pro ně důvod k depresím a špatné náladě. Možná i vás stárnutí pomalu dohání a vy začínáte přemýšlet nad tím, co pomáhá proti vráskám. Není totiž nic lepšího, než problémům, o které nestojíme, předcházet. Ale jak na to?

Co pomáhá proti tvorbě vrásek?

Zatímco někteří jsou toho názoru, že jsou vrásky drobnými jizvičkami krásy každé ženy, drtivá většina žen vám bez rozmyslu odpoví, že jsou pro ně noční můrou. Hledají proto způsoby, jak se jich zbavit, ale především jejich tvorbě předejít. Dá se to, chce to jen vědět jak. A na to se dnes společně podíváme.

 • Dejte si pozor na sluníčko

  Ačkoli jsou doteky slunečních paprsků velice příjemné, sluníčko nám škodí. Je i jedním z viníků tvorby vrásek, proto si na něj dejte pozor. V létě se chraňte vhodnou pokrývkou hlavy a brýlemi. I to může vznik vrásek oddálit.

 • Vitamín E oddaluje stárnutí

  Samozřejmě jen na pohled, léta vám určitě neubere. I přesto na něho můžete vsadit svou horkou kartu. Vitamín E chrání buněčnou membránu před volnými radikály, které ji poškozují. Tento vitamín najdete v drtivé většině kosmetických přípravků, pozorně čtěte etikety na zadní straně.

 • Omezte kouření, nejlépe přestaňte úplně

  I kouření má výrazný vliv na vznik vrásek, především pak kolem ústních koutků. Pokud kouříte, škodíte tak nejen svému zdraví, o čemž vás určitě nemusíme přesvědčovat, ale zároveň i urychlujete proces vzniku nechtěných vrásek. Dlouhodobé kouření podporuje stárnutí pokožky kolem úst. Zamyslete se nad tím.

 • Aloe vera

  Aloe vera je známé jako pomocník na celou řadu neduhů. Pokud se ptáte, co pomáhá proti tvorbě vrásek, odpovědí je aloe vera. To se pyšní léčivými účinky, především díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů. Nejlépe uděláte, pokud si koupíte rostlinu aloe vera a budete používat její listy pro regeneraci pokožky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.