Provoňte místnosti a nasávejte vánoční atmosféru!

Úchvatná vůně lineckého, vanilkových rohlíčků a perníčků se dere z trouby ven a vy spokojeně nasáváte kouzlo Vánoc. Po poslední várce cukroví se ale vůně vytratí a to je přeci škoda! Jakou vůni byste měli zvolit, abyste se nepřipravili o sváteční atmosféru? Čtěte dál!

Provonět své domovy můžete mnoha způsoby. Sáhněte po svíčkách, vonných tyčinkách, františkách, darech přírody, aromalampěči aroma difúzeru. Velkou parádu udělá  i pouhý rozprašovač s pár kapkami éterického oleje s vodou.

 Vůně Vánoc

* Hřebíček

Neodmyslitelná vůně Vánoc! Svou silnou a hořkou aromatickou příchutí zdobí svařené víno nebo se jen tak vpichuje a zdobí do pomerančů.

Působí jako přírodní anestetikum a dezinfikuje ústní dutinu, takže pokud vás po záplavě sladkého cukroví rozbolí zub, sáhněte pro utlumení bolesti nejprve po tomto zázraku .

* Skořice

Jedna z nejtypičtějších vůní Vánoc. S chutí jí přidáváme do cukroví, svařeného vína či zimních punčů. Její požití nás krásně vnitřně zahřeje po celém těle a rozproudí krev.

Její aroma je pronikavé a silné, takže například u éterického oleje postačí opravdu malinko a pokoj nádherně a intenzivně provoníme.Skořice snižuje cholesterol a hladinu krevního cukru.

* Vanilka

Aromatické slaďoučké lusky, ve kterých jsme si našli obrovské zalíbení pro jejich vůni, chuť a mnohočetné využití. S oblibou jí přidáváme do sladkých jídel, nápojů, ale třeba i do parfémů.

Vanilka podporuje trávení, aby o Vánocích nebolelo břicho, a zlepšuje chuť k jídlu, aby vám u vánoční tabule vše chutnalo J. Její vůně je také skvělým afrodiziakem! Probouzí v nás touhy, ale zároveň i uklidňuje a tlumí napětí.

* Zázvor

Zázvorová vůně je velmi intenzivní, nasládlá a štiplavá. Zázvorová aromaterapie má stimulační efekt na tělo i mysl. Uvolňuje napětí,harmonizuje psychiku a účinně zmírňuje bolesti hlavya v zázvorem provoněné ložnici usnete jako miminko.

Zázvor si rádi spojujeme s pochmurným období během roku. Oslabené imunitě a nachlazením zabráníme preventivně popíjením zázvorové čaje s medem.

* Vánoční směs

Dnes již lehce narazíme v obchodních řetězcích na namíchané esence z několika druhů zimního koření nebo si můžeme takovou směs připravit sami. Stačí, když smícháme pár kapek esenciálních vůní v jednu. Použijeme oblíbené vůně, například kardamon, badyán, mandarinka, pomeranč a vánoční směs máme hotovou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.