Sítě proti hmyzu

Vybírejte sítě proti hmyzu, abyste do léta byli připraveni

Před létem je třeba myslet hned na několik věcí, které mohou vaše bydlení ochránit před nepříjemnými vlivy vnějšího prostředí. V letních měsících se musíme vypořádat nejen s horkem a ostrými slunečními paprsky, ale především také s nepříjemným hmyzem, který se chce dostat i k nám domů a komplikovat nám život. Stačí často jen na chvíli otevřít okna a už se u vás doma prohání nějaká moucha nebo vosa. A to ani nemluvíme o večeru, kdy se můžete se spaním při otevřených oknech rozloučit jinak vám hrozí útok krvelačných komárů. Řešení je ale nasnadě – sítě proti hmyzu vás ochrání.

Do oken i dveří

Sítě proti hmyzu se hodí pro plastová, dřevěná i hliníková okna. Velmi snadno a neproblematicky se instalují na okenní rám a vytváří funkční doplněk bydlení, ale třeba také kancelářských prostor. Kromě oken je vhodné zajistit také balkónové dveře, případně i dveře na zahradu, které často necháváte otevřené.

Jak sítě proti hmyzu vybrat

Existuje mnoho variant ochranných sítí. Je jasné, že se budou lišit cenou, instalací, provedením, materiálem i rozměry. Nabídka je skutečně široká, což ale nemusí být vždy výhoda – zvláště pokud nevíte, jak vybírat a o podle čeho se rozhodovat. Volit můžete také mezi pevnou sítí, posuvnou sítí, okenní i dveřní rolovací sítí, plisé sítí a mnoha dalšími. Nevíte, jak si vybrat? Obraťte se na odborníky, kteří vyhodnotí vaši situaci, způsob umístění a uchycení a doporučí vám ideální řešení.

Nejsou problém žaluzie?

Někteří lidé se obávají, že instalace sítí může být negativně ovlivněna žaluziemi. Pokud se tohoto obáváte, je ideální vybrat vertikální žaluzie, které jsou navíc dnes velmi trendy. Dříve byly spíše jen v kancelářských prostorech, ale dnes je najdeme i v bytech a domech, kde dělají velmi dobrou službu. Chrání před sluneční svitem, ale i horkem, které tak nemůže do bytu pronikat.

Zdroj obrázku: Patara S / Shutterstock.com