Jak si zlepšit fyzičku a vyhnout se rozmarům počasí? Pořiďte si rotoped a sportujte v pohodlí domova

Je běžné, že se v chladných ročních obdobích nemůžeme věnovat sportu v takové míře, jak bychom chtěli. Domácí rotoped vám ale zajistí pravidelnou dávku zdravého pohybu, i když bude venku počasí, že by psa nevyhnal. Vyberte si ten nejvhodnější model a začněte sportovat zábavně z domova.

Zlatá volba pro běžnou dávku zdraví prospěšné aktivity

Rozhodli jste se, že se ani během sychravého podzimního a zimního počasí nechcete vzdát pravidelného pohybu, avšak máte obavy z možného prochladnutí a nemoci? Pořiďte si domů rotoped, který vás dostane do kondice v teple a pohodlí domova. Kdykoliv a klidně uprostřed obývacího pokoje během sledování seriálu. Příjemně vás navíc překvapí i pořizovací cena, která se i u kvalitních strojů pohybuje už v hodnotách několika málo tisícikorun.

Ať už patříte mezi začátečníky nebo pokročilé, kterým stačí domácí cvičení na průměrné úrovni, jistě si s těmito klasickými modely vesele vystačíte. Levnější rotopedy, řekněme v základní výbavě, nejčastěji disponují magnetickým brzdným systémem. Ten je překvapivě tichý a vy tak můžete šlapat do pedálů bez obav, že byste rušili ostatní členy vaší domácnosti. Kvalitní domácí rotopedy s dlouhou životností a za skvělé ceny najdete například v e-shopu https://hop-sport.cz/rotopedy/.

Cena se s vybavením přístroje lehce zvyšuje

Jak už jsme zmínili, někomu bohatě stačí klasické modely ve střední cenové kategorii. Pokud jste ale nadšenec, který si chce nejen dobře zasportovat, ale ocení na svém rotopedu i propracovanější vychytávky, jistě si rádi trochu připlatíte za co nejprofesionálnější provedení rotopedu. Ani tak ale nemusíte očekávat, že při koupi moderního domácího kola finančně vykrvácíte.

Pokud byste například chtěli chodit trénovat do fitness centra, s cenami permanentek byste se na pořizovací cenu super rotopedu dostali během poměrně krátké doby. A funkcionality, které dražší přístroje nabízejí, rozhodně nejsou k zahození. Pravidelný pohyb vás bude bavit ještě víc například díky snadnému ovládání, možnosti nastavení širokého spektra zátěže, imitaci jízdy v proměnlivém terénu nebo možnosti upevnění tabletu či chytrého telefonu přímo na rám kola.

Zaměřte se na své výsledky a buďte příjemně překvapeni, jak se zlepšujete

Sledovat svůj sportovní progres můžete obvykle při cvičení i po něm. A to jak na moderním, často dotykovém displeji zabudovaném přímo v rámci rotopedu, tak na chytrém zařízení jako je tablet či telefon. Sportovní aplikace se s rotopedem propojují nejčastěji pomocí Bluetooth. Z tréninkového domácího kola tímto způsobem můžete přenášet a analyzovat kupříkladu to, jakou máte výdrž nebo jak se prodlužují vaše ujeté vzdálenosti.

Samozřejmostí je ale také výpočet spálených kalorií. U domácích rotopedů, které mají v řídítkách zabudované dotykové senzory, se ale můžete těšit i na analýzu a archivaci dat týkajících se vašeho srdečního tepu. Bude tak pro vás ještě snazší rozpoznat během cvičení čas, kdy vaše tělo pracuje na plné obrátky a spaluje kalorie nejefektivněji.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.