Jak na výběr opalovacího krému?

Bez opalovacího krému na sluníčko nelez! Tak tímto pravidlem byste se ve svém vlastním zájmu měli řídit, pokud netoužíte po spálené pokožce citlivé na sebemenší dotek. Přípravek na opalování sloužící k ochraně pokožky před vlivem škodlivého UV záření byste měli mít po ruce pokaždé, když se budete chtít opalovat, vyrazíte k vodě nebo se jen půjdete za slunečného dne projít. Určitě ale víte, že současná nabídka je velice pestrá, což může být příčinou toho, že si nedokážete vybrat. Naštěstí máte před sebou dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na výběr opalovacího krému. Pojďte do toho s námi!

Jak si poradit s výběrem opalovacího krému?

Není krém jako krém, to moc dobře ví každá žena. Stejně tomu je i u přípravků na opalování, i těch je k dostání hned několik druhů, mezi nimiž můžete dle libosti vybírat. Nebojte se, my vás v tom nenecháme. Teď už ale na nic nečekejme a podívejme se, jak si poradit s výběrem opalovacího krému. Nakonec zjistíte, že to není až taková věda, ale pomoc se vždycky hodí!

Mléko, krém, olej nebo sprej?

Pokud půjdete do drogerie s jasnou představou pořídit si něco na opalování, možná vám brada klesne k zemi po zjištění, že je toho na výběr opravdu hodně. Pak se určitě budete ptát sami sebe, zda je lepší vsadit na krém, mléko, olej nebo sprej. Dobrou zprávou je, že každá varianta má něco do sebe, zároveň ale zmíníme, že každý výrobek má svá pro a proti. Představíme si je teď společně!

 • Mléko
  Mléko na opalování je řidší konzistence, snadno se nanáší a prakticky okamžitě se vpíjí do kůže. Působí hned poté, co jej nanesete na kůži.
 • Krém
  Opalovací krém je klasika, má hutnější konzistenci a k jeho nanesení je potřeba více času, aby se pořádně rozmazal. Do kůže se vpíjí delší dobu, tudíž je potřeba počkat alespoň půl hodiny, než se vydáte na sluníčko.
 • Olej
  Oleje na opalování jsou velice oblíbené, protože se snadno nanáší, nezanechávají bílý film a působí hned poté, co jej na kůži nanesete.
 • Sprej
  To samé, co pro výše zmíněný olej, platí i pro sprej. I ten je založený na olejové bázi, stačí jej jednoduše nastříkat, okamžitě na kůži zmizí, nezanechá za sebou stopu a působí ihned.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *