Milujete kávu? Dát si ji můžete i doma

Jste velkou milovnicí kávy? Pokud ano, a chodíte na ní hlavně do kaváren, potom pro vás máme tip na to, jak si ji můžete dát a vychutnat i u vás doma. Už dávno to není tak složité, jako tomu bylo v minulosti.

Kávovar je základ

Také si při pohledu za bar v kavárně říkáte, jak je příprava kávy složitá? U pákových kávovarů to není nic rychlého, nehledě na nutnost následného čištění. Pro domácí použití se však mnohem více hodí jiné řešení. Je to komfortní automatický kávovar. Ten je unikátní v tom, že dokáže připravit čerstvě namletou kávu jedním jediným stiskem. Bez jakéhokoliv zapojení právě z vaší strany. Při výběru doporučíme sledovat tři parametry, a to:

  • Celkový tlak
  • Velikost nádoby na vodu a na kávu
  • Systémy samočištění

S kvalitní kávou jde všechno lépe

Kávovar tedy máte. Ten je polovinou úspěchu. A co je druhou polovinou? Samozřejmě kvalita dané kávy. Určitě nedoporučujeme kupovat to nejlevnější, co najdete na pultech supermarketů. Místo toho zvolte osvědčené možnosti, ze specializovaných prodejen. Do popředí z hlediska popularity se dostává jemně hořká Robusta, stejně jako můžete zvolit i Arabiku, popřípadě směs, a to s určitým konkrétním poměrem z obou známých typů.

Kávu je třeba si vychutnat

Když už si kávu připravujete kvalitně, z dobré suroviny, nezapomeňte na to, že na její výslednou chuť má i prostředí, ve kterém si ji vychutnáte. Pokud ji do sebe nalijete těsně před odchodem do práce, můžete si v hrnku zalít tu instantní. Vyjde to na stejno. Pro dokonalé vychutnání kávy je třeba mít čas, pohodlně se usadit a poté pomalu upíjet. A každý doušek si vychutnávat nejenom v souvislosti s chutí, ale také v souvislosti s vůní – nebojte se zapojit při pití své smysli. A to třeba i zrak, protože u kávy vás kromě vůně a chutě může upoutat také to, jak kvalitní a jak hustou může mít pěnu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.