Účesy, které jsou v módě

I v této nelehké době, kdy nemůžeme navštívit kadeřníka, měli bychom dbát o své vlasy. Měly by už na pohled vypadat zdravě, být pevné a lesklé. Doma samozřejmě všichni zvládneme pravidelné mytí a na hřeben také nezapomínáme, sem tam si některá z nás i zastřihneme vlasy, když už jsou hodně odrostlé. Je pohodlnější vytvořit si praktický účes, který je snadný na údržbu.

Nejspíš všichni čekáme, až nám zase otevřou kadeřnictví. Většina z nás máme vlasy přerostlé a tak se těšíme až budeme moci zkracovat, trošku experimentovat s účesem, barvou i stylem. Víte, jaký střih zvolíte? Které účesy jsou právě teď v módě?

Trendy účesy pro letošní rok

Pro letošní rok jsou největšími hity střihy osobité, elegantní, s rovným i strukturovaným střihem. A opět je tu ofina. Nezapomeňme ale, že o ofinu se musíme starat. Krátká nebo dlouhá, hlavně musí být upravená. Potřebuje správný střih, aby vypadala skvěle. Ať už z důvodu pohodlí nebo kvůli tomu, že nás pěkně omladí, pro všechny, kdo touží po velké změně jsou letos hitem číslo jedna krátké sestřihy. PoJďme mrknout n ty nejžhavější trendy.

Pixie

Účes pixie vás omladí a osvěží. Je vhodný pro husté, ale i jemnější vlasy, kdy jsou na krku a po stranách krátké a v horní části o něco delší. Tento účes je v kurzu už nějakou dobu a věřte, že bude i nadále.

Mullet

Dlouhodobé oblibě se těší i střih mullet, kdy jsou sestříhané vrstvy okolo obličeje a delší vlasy na zátylku s nedbalým rozcuchem. Účes působí trošku rozpustile a velmi mladistvě.

Mikádo neboli bob

Velké oblíbenosti se stále těší mikádo – krátké i středně dlouhé. Je to další z účesů, který vás omladí i o několik let, a působit může vysoce elegantně i rozverně. To podle toho, jak si ho upravíte. Navíc mikádo lze doplnit ofinou, a to rovnou i sestříhanou do strany.

V letošním roce vsaďte na vrstvené mikádo, které jemným vlasům dodává větší objem. Vlasy po ramena můžete opět oživit delší rozdělenou nebo krátkou ofinou. A pokud chcete zachovat délku, je tady lob neboli “long bob”, tedy mikádo na delších vlasech.