4 tipy do kuchyně, které vám usnadní práci

I v té nejlépe a nejmoderněji zařízené kuchyni po čase zjistíte, že vás při vaření něco zdržuje nebo komplikuje. Přitom často stačí jen malá změna a hned jde práce lépe od ruky. Například tipy, které pro vás dnes máme, jsou právě z těch, co práci v kuchyni hodně usnadní. A možná vás inspirují k vašim vlastním vychytávkám.

V kuchyni při práci nejvíce zdržuje různé hledání, otevírání a zavírání skříněk a zásuvek, kvůli kterému si pokaždé znovu musíme mýt ruce, nebo potom věnovat úklidu mnohem víc času. Proto je dobré přizpůsobit si pracovní prostory tak, aby bylo vše co nejvíc po ruce a přehledně zorganizované. Jak na to?

Závěsný systém

Jistě jste si všimli, že většina kuchyňského náčiní má v rukojeti očko, jako by výrobce už dopředu počítal, že si je pověsíte na háčky co nejblíž k pracovní ploše. Pořiďte si tedy nerezovou tyč (nebo alespoň napínací strunu) a zavěste na háčky vše, co už nechcete hledat v šuplíku.

Poličky a police

Otevřené police jsou dalším zjednodušením hledání věcí v kuchyni. Často bývají umístěné nad kuchyňský dřez. Přehledně vyskládané kořenky na poličce místo hledání správného koření ve skříňce, sklenice nebo džbánek na odkládání dřevěných vařeček, stěrek a kvedlaček vás ušetří štrachání v zásuvce. Hledání očima práci v kuchyni rozhodně zefektivní.

Organizéry v zásuvkách i ve skříňkách

Zbytečnému hledání se vyhnete i tak, že si prostor v zásuvkách zorganizujete různými zarážkami, ve skříňkách pomůžou různé dózy a košíčky. Volte nádoby omyvatelné, často po nich sáhnete rukou trochu upatlanou od vaření. Ve spodních skříňkách se uplatní organizéry výsuvné, na kolejničkách.

Nejen pořádek, ale i světlo

V kuchyni, kde je málo světla, se vám nikdy nebude pracovat snadno. Proto si pořiďte i dodatečné osvětlení, které vám posvítí i do tmavého kouta nebo do skříněk. Prosvětlit kuchyni dokážou i světlé tapety na zeď s různým vzorem. Dnes není nic těžkého nainstalovat světlo do skříňky, které se rozsvítí vždy, když ji otevřete. NAsvícení celé pracovní plochy zajistí LED pásky pod vrchní částí linky.