4 tipy do kuchyně, které vám usnadní práci

I v té nejlépe a nejmoderněji zařízené kuchyni po čase zjistíte, že vás při vaření něco zdržuje nebo komplikuje. Přitom často stačí jen malá změna a hned jde práce lépe od ruky. Například tipy, které pro vás dnes máme, jsou právě z těch, co práci v kuchyni hodně usnadní. A možná vás inspirují k vašim vlastním vychytávkám.

V kuchyni při práci nejvíce zdržuje různé hledání, otevírání a zavírání skříněk a zásuvek, kvůli kterému si pokaždé znovu musíme mýt ruce, nebo potom věnovat úklidu mnohem víc času. Proto je dobré přizpůsobit si pracovní prostory tak, aby bylo vše co nejvíc po ruce a přehledně zorganizované. Jak na to?

Závěsný systém

Jistě jste si všimli, že většina kuchyňského náčiní má v rukojeti očko, jako by výrobce už dopředu počítal, že si je pověsíte na háčky co nejblíž k pracovní ploše. Pořiďte si tedy nerezovou tyč (nebo alespoň napínací strunu) a zavěste na háčky vše, co už nechcete hledat v šuplíku.

Poličky a police

Otevřené police jsou dalším zjednodušením hledání věcí v kuchyni. Často bývají umístěné nad kuchyňský dřez. Přehledně vyskládané kořenky na poličce místo hledání správného koření ve skříňce, sklenice nebo džbánek na odkládání dřevěných vařeček, stěrek a kvedlaček vás ušetří štrachání v zásuvce. Hledání očima práci v kuchyni rozhodně zefektivní.

Organizéry v zásuvkách i ve skříňkách

Zbytečnému hledání se vyhnete i tak, že si prostor v zásuvkách zorganizujete různými zarážkami, ve skříňkách pomůžou různé dózy a košíčky. Volte nádoby omyvatelné, často po nich sáhnete rukou trochu upatlanou od vaření. Ve spodních skříňkách se uplatní organizéry výsuvné, na kolejničkách.

Nejen pořádek, ale i světlo

V kuchyni, kde je málo světla, se vám nikdy nebude pracovat snadno. Proto si pořiďte i dodatečné osvětlení, které vám posvítí i do tmavého kouta nebo do skříněk. Prosvětlit kuchyni dokážou i světlé tapety na zeď s různým vzorem. Dnes není nic těžkého nainstalovat světlo do skříňky, které se rozsvítí vždy, když ji otevřete. NAsvícení celé pracovní plochy zajistí LED pásky pod vrchní částí linky.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.