Desatero správného holení nohou

Naprostá většina žen věnuje svým nohám pravidelnou péči včetně holení chloupků. S prvními teplými dny zpozorní i ty, které to během zimních měsíců trochu zanedbávaly, protože to pod kalhoty nebylo vidět. Jenže v kraťasech či v sukni jsou neoholené nohy docela trapas.

Holení nohou na rychlo či nevhodným způsobem může přinést určité komplikace, například podráždění pokožky nebo pupínky. Jestliže dodržíte následujících deset rad, vaše nohy budou dokonale hladké.

1. Holte se večer

Při holení se samozřejmě nevyhnete i odstranění drobnějších částeček kůže. Je proto lepší holit se večer, aby pokožka měla možnost regenerace dřív, než vyjdete na slunce.

2. Teplo pomáhá

Teplá sprcha či lázeň je nezbytná příprava na holení. Chloupky změknou a budou klást menší odpor, žiletka lépe přilne a odstraní chloupky důkladněji a blíže k povrchu.

3. Správné pomůcky

Přípravky určené na holení hydratují pokožku a umožní žiletce lépe klouzat. Vy tak nemusíte vyvíjet tlak, který často vede k pořezání. Gely navíc obsahují zklidňující látky, například aloe vera, které předcházejí podráždění pokožky.

4. Vždy ostrá a čistá žiletka

Žiletka by měla být dostatečně ostrá a pokud možno vícebřitá. Nezkoušejte se holit tupou žiletkou, raději ji včas vyměňte. Svoji žiletku hlavně nikomu nepůjčujte.

5. Holte se po směru

Neholte se proti směru chloupků, je to jedna z nejčastějších příčin jejich zarůstání. Holení po směru je sice zdlouhavější, vyhnete se ale pupínkům a dalším nepříjemnostem.

6. Krátké tahy

Nenechte se zmást reklamou, kde si ženy holí nohy jediným dlouhým tahem. Takhle si je maximálně pořežete. Volte raději kratší tahy, tak nevyvíjíte takový tlak.

7. Peeling

Peeling před holením odstraní odumřelé buňky a nadzvedne chloupky od pokožky. Peelingem po holení odstraníte z pórů zbytky gelu nebo krému a zabráníte tak zarůstání chloupků.

8. Po oholení studená sprcha

Studená voda uzavře póry a ochladí podráždění. Při utírání nohy nedřete, jen je osušte jemným poklepáváním. I přes všechna výše zmíněná opatření je totiž pokožka po holení citlivější než obvykle.

9. Namažte se

Speciální krém po holení nebo pleťové mléko dodá pokožce potřebnou hydrataci. Ideální výběr je přípravek na citlivou pleť s pečujícími  a zklidňujícími látkami.

10. Pauzy

Mezi jednotlivými holeními jistě dodržujete patřičný odstup, pokud je ovšem pokožka podrážděná,  je nutné počkat o něco déle. Pokud budete dřít citlivou pokožku, koledujete si o nepěkný problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *