Top destinace v Thajsku

V zimních měsících je oblíbeným cílem nás evropanů dechberoucí asijská země, která okouzlí svými krásnými písečnými plážemi a azurovým mořem, ale i nádhernou zelenou přírodou, pralesy plné nejrůznějšími druhy rostlin a zvířat. Thajsko nabízí tolik možností, že si tu přijde na své úplně každý cestovatel. Které destinace patří mezi top a stojí rozhodně za návštěvu?

Bangkok

Hlavní město Thajska, nejlidnatější město v zemi, je velice vyhledávaným turistickým místem. Nachází se zde velice pestrá architektura, od starých chatrčí po veliké rezidence. Staré město je perlou Bangkoku, skrývá v sobě skvostné historické chrámy a paláce. Najdete tu nespočet turistických atrakcí.

Phuket

Největší thajský ostrov vás bude doslova hýčkat. Charakteristické pro Phuket je azurové moře, nádherné písečné pláže a probdělé noci. Můžete se vydat na potápěčské výpravy, na plavbu lodí na vedlejší ostrov, nebo si užít rušný noční život. Na ostrově Phuket je mezinárodní letiště a tak má vynikající spojení s okolním světem.

Pattaya

Koupání v moři či procházky po dlouhé písečné pláži při západu slunce můžete pro jednou vynechat a navštívit svatyni pravdy. Sanctuary of Truth je obrovská dřevěná stavba a je jediná na světě svého druhu. Famózní tropická zahrada plnou orchidejí, sukulentů, kaktusů a exotických rostlin o rozloze  2,4 km určitě stojí za návštěvu. Tato destinace nabízí mnohem víc, plovoucí trhy, zábavné galerie a to stále není vše. Není divu, že tu vše usíná až časně nad ránem.

Phi Phi

Divoká džungle, vápencová skaliska, průzračné moře, nádherné pláže, to vše vám nabízí souostroví Phi Phi, které se skládá ze šesti ostrovů. Tohle okouzlující místo je oblíbené potápěči, kterým se tu nabízí možnost potápět se se žraloky. Užít si tu můžete tradiční thajské masáže, jízdu na horském kole či kajaking, všechny dostupné atrakce vás zaměstnají několik dní. Nezapomeňte si taky vychutnat nádherné koupání a slunce.

Koh Samui

Mezi oblíbené destinace patří třetí největší thajský ostrov, v překladu Nádherný ostrov. Zdejší pláže tu lemují kokosové palmy, které se prolínají i do thajské kuchyně. Místní speciality se tak liší od ostatních destinací v Thajsku. Pro svoji poklidnou atmosféru je vhodná pro rodiny s dětmi. Z tamější nedotčené přírody jde až hlava kolem, malebné vodopády nejsou výjimkou. Při pobytu na ostrově nezapomeňte navštívit chrám velkého Buddhy.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.