Nejlepší pláže na Kubě

Perla severního Karibiku, místo bílých jemných pláží a křišťálové moře – to je Kuba, největší ostrov Karibiku. Není divu, že jste si na dovolenou vybrali právě tento ostrov s vůní doutníků a rumu. Nebo o tom zatím jen uvažujete a patří mezi možnou variantu, kde budete o dovolené vystavovat své tělo slunci? Možná díky tomuto článku bude rozhodování snadnější. Seznámíme vás s nejlepšími plážemi, které na Kubě najdete.

Varadero

Dvacet kilometrů dlouhá bělostná pláž na severním pobřeží Kuby, obklopená palmami, je vhodná pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. Krásná průzračná voda a čistá pláž láká každý den mnoho turistů a není divu, že se to kolem pobřeží hotely jen hemží. Díky tomu zde ale naleznete mnoho zábavy, když vás omrzí opalování na slunci. Můžete taky navštívit školu potápění.

Zátoka sviní

V jihozápadní části Kuby, podél poloostrova Zapata, se nachází historicky známá Zátoka sviní. Pokud máte rádi potápění, je to místo určené právě pro vás. V podmořském světě si můžete prohlédnout jeskyni a díky převážně klidné hladině si potápění jistě užijete. Jeskyní systémy se nenachází jen pod mořskou hladinou, ale i na souši. Voda je zde smíšená, na povrchu bývá sladká a v hloubce 10 metrů je voda slaná. V Zátoce sviní se určirtě nabažíte relaxu, po kterém na dovolené jistě toužíte, a najdete zde několik překrásných pláží.

Pláž Emeralda

Teplé azurové moře plné barevných korálů omývá pobřeží severovýchodní část Kuby. Bílý písek, kde se budete opalovat, nebo plno zeleně poskytující stín, to vše na vás na pláži Emeralda čeká. Jedna z nejkrásnějších pláži na Kubě je oblíbená nejen milovníky potápění, na své si tu přijdete, pokud jste propadli windsurfingu.

Pláž Pilar

Klidné azurové moře, bílý jemný písek, to vám nabízí  malá čistá pláž Pilar. Zde opravdu naleznete klid, po kterém toužíte. Pláž není přeplněná stánky se suvenýry, bary a podobně. Turistické zázemí tu samozřejmě najdete, ale všeho s mírou. Můžete si tu užít jízdu na koni po pláži při západu slunce nebo se vypravit na lov ryb. Možnosti jsou nemalé, jen si  vybrat.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.