Kam vyrazit na lyžovačku

Bílý sníh, teploty držící se lehce pod nulou a kopce zalité sluncem – možná i vy neodoláte představě sbalit si lyžařskou výbavu a vyrazit do zajímavého střediska, kde budete moci ukázat svou vášeň pro zimní sporty. Jestliže přemýšlíte, kam vyrazit na lyžovačku, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Za perfektním lyžováním nemusíte vyrážet za hranice do proslulých středisek, i české hory vám totiž mají co nabídnout a vy tak můžete lyžovat doslova za humny! Pojďme se společně podívat na horská střediska, kam můžete vyrazit na lyžovačku.

Sledujte aktuální lyžařské podmínky

Se sněhem je to všelijaké, proto vám doporučujeme sledovat aktuální lyžařské podmínky v jednotlivých střediscích. My jsme pro vás sestavili seznam ideálních míst, kam můžete vyrazit buď sami, nebo s celou rodinou.

 • Zadov

  Lyžařské středisko Zadov nacházející se na Šumavě láká rodiny s dětmi na sedm sjezdovek s lehkou až střední obtížností, jejichž celková délka dosahuje příjemných 4,5 kilometrů. Čeká tu na vás čtyřsedačková lanovka, dětský park s vlekem a kolotočem. Lyžuje se zde jak přes den, tak i ve večerních hodinách.

 • Herlíkovice

  Více než 12 kilometrů různě obtížných sjezdovek naleznete v Krkonoších, konkrétně v lyžařském středisku Herlíkovice. Vyrazit by sem měli zvláště milovníci slalomu, na své si ale přijdou i děti v dětském parku, ochuzeni nebudou ani zájemci o návštěvu Snow Fun parku. Nechybí běžecké tratě, lyžařská škola nebo půjčovna vybavení.

 • Klínovec

  Nejen pro lyžaře, ale i pro snowboardisty nebo běžkaře je ideálním místem lyžařské středisko Klínovec v Krušných horách. Naleznete zde celkem 27 kilometrů sjezdových tratí, snowpark, 30 kilometrů běžeckých tras, lyžařskou školu i další zajímavosti, pro které stojí za to do horského střediska zavítat.

 • Ještěd

  Máte-li to kousek do Liberce, neváhejte navštívit horské středisko Ještěd, kde je pro vás připraveno celkem 10 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností. Na kopec vás pohodlně dopraví dvě čtyřsedačkové lanovky nebo kabinová lanovka vedoucí až na vrchol Ještědu. Naleznete zde i snowpark nebo sáňkařskou dráhu, kde se dá perfektně vyřádit s dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *