Nejlepší cviky na doma

I když to tak za okny ještě nevypadá, než se nadějeme, začne jaro. Na jaře mají snad všechny ženy v hlavě, že je ten správný čas začít hubnout do plavek, aby se v létě na pláži nemusely stydět. Bez ohledu na to, co kdo tvrdí, nejlépe se hubne pohybem. A pokud hubnout  nepotřebujete, zkuste si aspoň občas protáhnout tělo.

Dřepy na vnitřní stranu stehen

Výchozí pozice je stoj zpříma. Následně rozkročte nohy do šířky ramen a pokrčte je v kolenou, jako když si chcete sednout na židli. Kolena jsou rovnoběžně s podlahou. Dejte si pozor, ať se moc nepředkláníte, kolena nesmí přesáhnout úroveň vašich prstů u nohou. Hrudník udržujte vzpřímeně a zrak směřujte před sebe. Ruce si předpažte a chvíli v této pozici vydržte. Pak se vraťte do výchozí polohy a opakujte dle vašich možností přibližně 30 dřepů denně.

Výpady na hýždě a stehna

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku. Vykročíte jednou nohou vpřed, zadní nohu máte propnutou. Klesáte dopředu, dokud nemáte stehno přední nohy rovnoběžně se zemí. Poté se vrátíte do původní polohy. Při dlouhém kroku vpřed zabírají více hýžďové svaly, při kratším kroku zabírají více svaly stehen. Vše opakujte na druhou nohu a držte se stejného počtu na obě strany.

Poloha pejska

Klekněte si na kolena, opřete se dlaněmi o zem. Poté přeneste váhu na koleno nohy, kterou nebudete posilovat, tím si druhou nohu uvolníte. Uvolněnou nohu pokrčte v koleni a střídavě zvedeje do boku tak, aby výsledek vypadal, jako když pejsek čůrá. Vždy musí být vnitřní strana stehna rovnoběžně se zemí (podložkou).vik opakujte na obě dvě nohy ve stejném počtu.

Ploché bříško

Na podložce si lehněte na záda, nohy pokrčte do pravého úhlu, ruce si dejte za hlavu na týl.  Ramena a lopatky přitahujte směrem k nohám, v polovině pohybu vytočte loket protějšímu kolenu a dotkněte se ho. Jestli vám dělá ze začátku problém se přitáhnout, můžete si nohy zapřít chodidla o křeslo, skřínku a podobně.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.