Cestovatelské tipy na pozdní léto

Prázdniny se nám ladným krokem přehouply do druhé poloviny, počasí si z nás mnohdy dělá legraci, někdo se chystá na vytouženou dovolenou, jinému naopak odpočinkový čas končí a čeká ho návrat do práce a další hledá ideální cestovatelské tipy na pozdní léto, díky kterým by mohl efektivně využít volný čas, poznat něco nového a příjemně se pobavit. Jestliže i vás cestování baví, dokážete se nadchnout pro nepoznanou destinaci a nedělá vám problém sbalit si batůžek a vyrazit za dobrodružstvím, pak je náš dnešní článek ukrývající cestovatelské tipy na pozdní léto stvořený právě pro vás!

Cestovatelské tipy na pozdní léto, aneb kam vyrazit?

Jestliže ještě nemáte plány na druhou polovinu letošních prázdnin, pak pro vás máme zajímavou inspiraci. Podívejte se na následující tipy, které jsme pro vás posbírali – určitě stojí za to!

 • Lac de Mondély

  Jezero Lac de Mondély se nachází v krásné přírodě a je známé pro svou krásně průzračnou vodu, ve které se třpytí sluneční paprsky. Ačkoli svou rozlohou rozhodně nepatří k největším a nadšení plavci jej dokážou přeplavat z bodu A do bodu B za několik, rozhodně stojí za povšimnutí. Jezero lemuje široká písečná pláž, jenž doslova vybízí k opalování a odpočinku.

 • Collioure

  Městečko Collicoure je ideálním letním cílem. Navštívit zde můžete restaurace nacházející se na vrcholcích, kde se setkáte se skutečně dech beroucím výhledem. Zklamaní nebudou ani milovníci koupání, voda je zde totiž křišťálově čistá.

 • Polombaggia

  Nádherně čistá pláž, kterou si doslova na první pohled musíte zamilovat, je pláž Palombaggia nacházející se na Korsice, kde se před vámi otevře skutečně krásný výhled na hornaté útesy čnící z moře. Vzhledem k tomu, že je zde příjemné teplo i na konci léta, patří pláž Polombaggia mezi ideální cestovatelské tipy na pozdní léto.

 • Conguel

  Další nádhernou pláží, kterou byste rozhodně měli navštívit, je pláž Conguel nacházející se na jižním cípu poloostrova Quiberon. Pláž je z jedné strany lemována Atlantikem, z druhé strany se nachází klidný záliv. Vy si tak můžete vybrat, zda dáte přednost divokému moři nebo klidnému zálivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *