Jak na tmavé kruhy pod očima?

Tmavé kruhy pod očima dokážou potrápit nejednu ženu, ubrat ji na sebevědomí i snaze o dokonalý look. Pokud vám záleží na tom, jak vypadáte, pak určitě není vaším cílem mít pod očima tmavé fleky, které dávají okolí jasně najevo, že za perfektním vzhledem tak trochu pokulháváte. Důvodů, proč se nám pod očima tvoří tmavé kruhy, je hned několik – nejčastěji je viníkem nedostatek spánku, ale můžeme mluvit i o genetických dispozicích nebo onemocněních probíhajících v těle. My se však dnes nechceme zabývat tím, proč tmavé kruhy pod očima vznikají, naopak vám chceme poradit, jak se jich zbavit. Chcete-li vědět více, určitě nepřestávejte číst!

Jak vyzrát na tmavé kruhy pod očima

V následujících řádcích pro vás máme několik tipů, s jejichž pomocí se vám podaří vyhrát boj proti tmavým kruhům, které hyzdí vaše oční okolí. Neřešte teď, proč se vám pod očima udělaly, místo toho se zaměřte na to, jak je porazit. Tak jdeme na to!

Tip první: hodně, hodně, hodně vody!

Nedostatek vody sice nezpůsobí, že se vám pod očima udělají tmavé kruhy, ale rozhodne se postará o to, aby byly více vidět. Pokud nebudete dostatečně pít a vaše tělo tak bude dehydratované, kruhy pod očima mnohem více vyniknou.

Tip druhý: hodně, hodně, hodně spánku!

Jak jsme zmínili v samotném úvodu dnešního článku – nejčastější příčinou vzniku tmavých kruhů pod očima, je nedostatek spánku. Je jedno, zda nespíte z toho důvodu, že se chodíte bavit a domů se dostáváte nad ránem, nebo máte hodně práce a jste nuceni dělat přesčasy. Spánek potřebujete pro správnou funkci těla jeho regeneraci a samozřejmě i pro to, aby tmavé kruhy pod očima zmizely a neměly již důvod se znovu vracet.

Tip třetí: hodně, hodně, hodně krému!

Používání očního krému je u žen nepsanou povinností. V tomto případě ale platí, že se nic nemá přehánět, tak na to pamatujte. Důležité je vybrat správný oční krém a nanášet jej pouze rozumné množství, moc krému a naopak i málo krému má spíše negativní dopad na vaše oční okolí. Doporučujeme používat oční krémy s obsahem mateří kašičky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.