4 tipy na bezchybný celodenní make-up

Umět si na tváři vykouzlit dokonalý celodenní make-up je tajným přáním mnoha žen. Pokud se líčíte, pak určitě víte, co máme na mysli. Každé ráno trávíte dlouhé minuty pečlivým nanášením líčení, dáváte si maximálně záležet a z domova odcházíte s pocitem, že jste ze sebe vydali to nejlepší. Jenže už po pár hodinách se prvotní dokonalý make-up začne ničit, nejdříve jsou změny jen malé, ale k večeru už je vaše líčení rozmazané,roztéká se vám po obličeji a veškerá snaha, která vám ráno zabrala tolik času, je pryč jako lusknutím prstu. Chtěli bystě vědět, jak si na tváři vykouzlit celodenní make-up který bude večer vypadat stejně jako ráno? Pak si přečtěte dnešní článek!

Jak na celodenní make-up?

Líčení je dominantou žen, každá z nás máme naučené triky a fígle, líčíme se podle toho, co se nám na nás samotných líbí. V dnešním článku ale vůbec nejde o to, jestli se líčíte hodně nebo málo, jestli používáte stíny modré nebo červené, jestli si rty barvíte rtěnkou nebo jen přetřete leskem. Nám jde především o to, naučit vás zásady pro dokonalý celodenní make-up, u kterého se nebudete muset bát, že se vám po celém dny odvděčí zhrozeným odrazem v zrcadle.

Tip první: podkladová báze je základ make-upu

Pokud pod svůj make-up nenanášíte podkladovou bázi, měli byste s tím co možná nejdříve začít. Podkladová báze je totiž základem líčení a jejím úkolem je zajistit make-upu delší životnost a zároveň ochránit vaši pokožku před negativními vlivy líčení.

Tip druhý: fixace korektoru

Za používání korektoru se nemusíte stydět. Možná s ním maskujete tmavé kruhy pod očima, možná jej používáte na zaretušování pupínků. K make-upu korektor patří, důležité ale je jej zafixovat. Proč? Jedině tak vydrží klidně po celý den. Pokud korektor používáte, pak určitě víte, že právě on z tváře „utíká“ jako první.

Tip třetí: jak na oční stíny

Také vás dokáže naštvat, když se několik minut snažíte o dokonalé nalíčení očí a ve výsledku se vám během dne na víčkách vytvoří několik tmavých linek? Víme, o čem mluvíte, je to velice častý jev. A děje se tak jen proto, že ženy nepoužívají podkladovou bázi na víčka. Zkuste to a uvidíte, že stíny budou krásně držet a to i po několika hodinách.

Tip čtvrtý: finální krok

Na samotném závěru vašeho make-upu nesmíte zapomenout na jeho celkovou fixaci. Můžete k tomu použít nejrůznější přípravky, jejichž úkolem je make-up zafixovat a postarat se o to, aby se vám nesetřel z tváře. Oblíbené jsou fixátory make-upu ve spreji, které se dají pořídit za slušnou cenu a jejich nanášení je otázka pár vteřin.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.