Jak se správně odličovat

Každá z nás se někdy líčíme, některá pravidelně, jiná jen při společenských příležitostech, všechny ale máme občas potřebu se trochu zkrášlit, zvýšit si sebevědomí. Víte ale, jak se správně odličovat?

Čistá pleť je důležitá prevence vzniku různých kožních problémů, akné počínaje. I když nepoužíváte make-up, je nutné si každý večer pleť vyčistit a na noc ji ošetřit regeneračním krémem. Jestliže používáte dekorativní kosmetiku, je odližování nezbytnost.

Jak postupovat při odličování

Při odličování vždy začínejte u očí a pokaždé používejte speciální přípravek, nebo se přesvědčte, že ten váš je pro odličování očního okolí vhodný. Pleť kolem očí je totiž velmi jemná a citlivá.

Produkt naneste na vatový tampon a na chvilku jej přiložte na řasy a víčko, aby se líčidlo rozpustilo a šlo snadněji setřít. Líčidla stírejte lehkými krouživými tahy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu, ne naopak. Až budete odličovat obličej, tahy by měly směřovat opačně – ze středu obličeje do stran a ven.

Nesnažte se vyčistit celý obličej jedním tamponem. Vlastně byste ho měla vyměňovat tak dlouho, dokud nebude úplně čistý. To pak máte jistotu, že i pleť na vašem obličeji je už důkladně odlíčená.

Jaké přípravky používat na odlíčení

Kosmetiku volte s ohledem na věk a typ pleti. Obecně platí, že na odlíčení se hodí čistící pleťové mléko (přípravky s alkoholem pleť zbytečně vysušují), hydratační tonikum a následně regenerační noční krém.

V současné době je oblíbená micelární voda. Ta je na odličování opravdu vhodná, zvlášť pokud spěcháte a potřebujete mít pleť vyčištěnou rychle,. Přesto je dobré její používání prokládat pečlivým hlubokým čištěním a regenerací pleti.

Pokud patříte k ženám, které už se začínají tvořit vrásky, rozhodně dodržujte směr tahů při odličování. Pro zastavení tvorby vrásek používejte přípravky s kyselinou salicylovou, není sice zázračný všelék, ale s vráskami vám pomůže.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.