4 tipy, jaké boty nosit během léta

Léto je pro většinu lidí nejoblíbenější roční období. Mnoho času trávíme venku, podnikáme různé zajímavé aktivity. Trávíme čas jak na procházkách v lese, výletech či u vody. Na všechny tyto příležitosti je důležité mít tu správnou obuv.  Navíc v létě může být nejen krásně slunečno, ale i deštivé období, na které je dobré se také připravit. Víte, jaká obuv se hodí k jak jaké aktivitě? Jak vybrat správné boty, aby vám chůze v nich neškodila?

Pantofle a žabky jen k vodě

Pantofle a žabky jsou ideální k vodě, kdy díky „otevřenému“ designu a rychlému nazutí jsou pro přecházení ideální. Rozhodně je nedoporučujeme na nošení po městě či na procházky. Díky většinou neortopedické ploché podrážce je delší chůze v pantoflích nevhodná. Mnohem vhodnější jsou sandále, zvlášť pokud mají zvýšený podpatek, nejlépe klínek.

Univerzální baleríny

U mnoha žen velmi oblíbené baleríny jsou skvělé svou univerzálností. Hodí se jak ke kalhotám, tak i k sukni či šortkám. Dokonce i ke společenskému oblečení je můžete nazout. Bohužel i tyto boty nedoporučujeme mít dlouho na noze, taktéž jako u pantoflí či žabek je jejich podrážka plochá, tudíž nevhodná k delšímu nošení. I zde pomůže zvýšený podpatek, alespoň 2- 3 cm.

Holínky do lesa i při dešti

Při nepřízni počasí či na výlet do lesa jsou vždy na řadě holínky. Vysoké boty, které jsou z gumy jsou nepromokavé, tudíž si svou nohu udržíte v suchu i za deštivých dnů. Mnohým se můžou zdát holínky jako nevzhledný kousek šatníku, opak je ale pravdou. V současných trendy barvách a vzorech můžou být přímo dominantou jakéhokoliv outfitu.

Tenisky a plátěnky pro volný čas

Tenisky jsou ideální obuví pro sport a volnočasové aktivity, jako jsou například procházky či výlety po památkách. Kvůli pevně špičce a patě, díky kterým je noha v botě stabilní, můžete nosit tenisky celý den. Při výběru vsaďte na kvalitní obuv, která může navíc vypadat také stylově. Například takové bílé tenisky Nike sladíte takřka k jakémukoliv outfitu a nikdy nezklamou. Plátěnky se doporučují na středně dlouhé procházky, například po městě, na delší tůry jsou nevhodné.