Tipy jak zařídit malý byt

Ne každý má to štěstí a může bydlet v bytečku o rozměrech několika desítek metrů čtverečních. Stále více lidí se tak potýká s nelehkým úkolem jak zařídit malý byt, kde musíte počítat každý centimetr a co možná nejvíce šetřit drahocenné místo, kterého již tak nemáte na rozdávání. Jak do malého prostoru dostat vše potřebné a necítit se zde jako ve skladišti? Ačkoli se to na první pohled zdá jako nesnadný úkol, není to ve skutečnosti tak těžké. My vám v dnešním článku poradíme několik tipů jak zařídit malý byt!

Jak zařídit malý byt, aneb když místa není na rozdávání?

Bydlet v malém bytě má svá pro a proti. Jasnou výhodou je například úklid, který není tolik náročná na čas, což ocení nejedna svědomitá hospodyňka. Další pozitivní bod se skrývá i ve skutečnosti, že menší bytečky jednoduše vypadají útulnější a působí tak zařízenějším dojmem. A co negativní stránky? Za minus lze určitě označit povinnost vměstnat vše potřebné na malý prostor, což není vždy jednoduché. Naštěstí ale máte po ruce náš dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak zařídit malý byt a cítit se v něm jednoduše dobře!

Tip první: Vzdušnější nábytek

Bez nábytku se neobejdou lidé žijící v malém, i velkém bytě, leč pravda je samozřejmě taková, že do většího prostoru se jednotlivé kousky nábytku lépe umisťují a navíc se nemusíte omezovat v jejich výběru. Pakliže ale bydlíte v malém bytečku a potřebujete si jej zařídit k obrazu svému, pak vám doporučujeme volit pohledově i pocitově vzdušnější nábytek, kterým je například ten vyrobený z laminované dřevotřísky. Na masiv, který sice představuje klasiku a který vypadá příjemně na pohled, rovnou zapomeňte. Masivní nábytek je náročný na prostor díky své robustní konstrukci.

Tip druhý: Multifunkční kousky

U nábytku ještě chvíli zůstaneme. Do malých bytů se více než kamkoli jinam hodí multifunkční nábytek, který je šikovný, praktický a k tomu všemu ještě vypadá dobře. Umí dokonale šetřit místo, což je ve vašem případě ta nejvíce potřebná věc. Multifunkční kousky seženete jak do obývacího pokoje, tak i do ložnice, pracovny, dětského pokoje nebo kuchyně.

Tip třetí: Světlé barvy

Největší chybu, kterou u zařizování malého bytečku můžete udělat, je ztratit drahocenné centimetry tím, že si ho vymalujete špatnými odstíny. I když možná dáváte přednost tmavším barvám a sytějším odstínům, raději si je vymažte z hlavy a dejte přednost světlejším a vzdušnějším barvám. Ty celý prostor příjemně osvěží a opticky mu dodají potřebné centimetry k dobru.

Tip čtvrtý: Rozdělení místností

Jestliže žijete v malém bytě, pak určitě víte, že je zde povinnost vměstnat do jednoho pokoje nejen potřebný nábytek, ale i vícero obytných částí. Co tím máme na mysli? Je to jednoduché! U malých bytů je zkrátka jedna místnost ložnicí, obývacím pokojem, pracovnou i jídelnou zároveň. K tomuto účelu slouží šikovné příčky, kterými lze jednotlivé části pokoje oddělit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.