Na která místa při úklidu zapomínáte

V dnešním článku by si měla každá hospodyňka sáhnout do svědomí, jestli při úklidu skutečně vysmejčí i ten nejmenší koutek v domácnosti, nebo zda se opravdu nenajdou místa, na která – možná nevědomě – zapomíná. I když jste třeba toho názoru, že jste pečlivá a svědomitá žena v domácnosti, která razí heslo, že domácnost je vizitkou každé ženy, a proto je ta vaše vždy špíglnýgl dokonale vygruntovaná, možná po přečtení dnešního článku přeci jen zjistíte, že máte někde mezery…

Také při úklidu zapomínáte na…

…myčku nádobí?

Kdekdo by si možná řekl, že myčku na nádobí není nutné zařazovat do pravidelného úklidu, při kterém se věnujete celé domácnosti. Pravda je ovšem taková, že ačkoli myčka sama o sobě slouží k mytí, sama čas od času potřebuje vaši pozornost. Podívejte se třeba na takový filtr, ve kterém se usazují zbytečky jídla z nádobí. Ujišťujeme vás, že příjemný a voňavý pohled to teda fakt nebude. Myčku můžete vyčistit tak, že do ní nalijete hrníček octa a zapnete ji na co možná nejteplejší program.

…houbičky na nádobí?

Nevěřili byste, kolik bakterií se ukrývá v obyčejné houbičce na nádobí. Zatímco vy si čtete tyhle řádky, v houbičce, kterou máte položenou na dřezu, se neskutečnou rychlostí množí bakterie, které si opravdu nepřejte vidět pod lupou. Prostřednictvím houbičky se pak tyhle bakterie dostávají všude, kde se jimi dotknete. Hrozivá představa, viďte? Houbičky doporučujeme co každé 3 dny měnit, případně je uložit do igelitového sáčku a dát na noc do mrazáku, kde se bakterie vyhubí.

…dno odpadkového koše?

Jedním z nejčastějších míst, na které spousta hospodyněk zapomíná, je dno odpadkového koše. Sáhněte si do svědomí, jestli i vy na tohle místo zapomínáte, nebo jestli jste natolik svědomité, že celý koš jednou týdně čistíte. Pokud ne, pak si buďte jistí, že se nejen na dně koše, ale v celém jeho obsahu i na víku vytváří bakterie, plísně a mikroby, které jsou –nečekaně– zdraví škodlivé.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.