Správná teplota v lednici a jak ji udržovat

Mnohdy šíleně vysoké výdaje za spotřebu elektrické energie nás nutí žít v přesvědčení, že správná teplota v lednici je taková, díky které tento nepostradatelný domácí spotřebič jednoduše tolik nežere. Ačkoli vám takové přizpůsobení vaší lednice možná sníží náklady, pro jídlo v ní uložené už to taková pohádka nebude. Uvědomte si, že do lednice skladujete čerstvé maso, uzeniny, ovoce či mléčné produkty a očekáváte, že čerstvé zůstanou co možná nejdelší dobu. Nenastavíte-li ale správnou teplotu díky vidině menších výdajů, pak nemůžete počítat s tím, že se potravinám bude dařit.

Jaká je správná teplota v lednici?

Zapomeňte na výdaje a reklamy, které vás nutí snižovat teplotu v lednici jen proto, že vaše vyúčtování následně bude o pár stovek nižší. Když si to vezmeme kolem a kolem, tak vy sice ušetříte na vyúčtování, ale vzhledem k tomu, že se vám potraviny díky nesprávné teplotě budou kazit a vy je tak budete muset nahrazovat novými, utratíte ve finále mnohem víc peněz.

Skladování potravin

Věřte nebo ne, ale i skladování potravin má svá jasná pravidla. -i když si to možná neuvědomujeme, naše lednice nejsou ve všech místech stejně studená. Obecně je to tak, že nejchladnějším místem je spodní část ledničky, zatímco nahoře bývá zpravidla nejtepleji. Zkrátka co patro, to jeden stupeň dolů. Od tohoto faktu se odvíjí pravidla pro skladování potravin, kdy platí, že vrchní police v lednici patří mléčné výrobky, jogurty, sýry, tvarohy a lahve. Střední police jsou určena pro uložení hotových jídel nebo uzenin. Další police zaskládejte syrovým masem a úplně dolů přijde zelenina, pro kterou jsou zde speciální boxy.

Nebuďme pohodlní

Zatímco někdo teplotu v lednici uzpůsobuje co možná nejmenším výdajům, jiný myslí na své pohodlí a lednici si nastavují tak, aby v ní uložené potraviny nebyly moc studené a daly se co nejdříve konzumovat. Obě dvě řešení jsou chybná. Nebuďte pohodlní a nesnažte se ušetřit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.