Tipy jak se neutopit v žalu

Ať už jste se rozešli s dlouholetým partnerem, ztratili jste někoho blízkého nebo vám zemřel domácí mazlíček – každá tato situace vás dokáže nepříjemně srazit na kolena, hlavu zavířit negativními myšlenkami a srdce potopit v žalu. Přijít o někoho blízkého – ať už jakýmkoli způsobem – bolí a vy o tom možná víte své. Najednou se cítíte prázdní, nemůžete myslet na něco jiného a začínáte si říkat, jak se neutopit v žalu. Ačkoli se člověk ze všech sil snaží vyhnat si z hlavy všechny černé myšlenky, mozek je stěží dokáže myslet na něco jiného, nežli co mu neustále podsouvá podvědomí. Našli jsme pro vás několik tipů, jak se neutopit v žalu.

3 tipy, jak se neutopit v žalu

Trápíte se, nemůžete se pro nic nadchnout, neustále potlačujete slzy a i když byste rádi přišli na jiné myšlenky, nějak k tomu nenacházíte dostatek sil? Pak vám určitě pomůžou naše tipy jak se neutopit v žalu, které vám prozradíme v následujících řádcích!

  1. Promluvte si

    Zatímco někdo nemá sebemenší problém svěřit se ostatními lidem se svými problémy, jiný to naopak potlačuje v sobě a před okolím se tváří, že je ten nejvyrovnanější člověk pod sluncem. Jestliže i vy držíte své emoce, smutek a žal pod pokličkou, pak se vám pravděpodobně nikdy dostatečně neuleví. Určitě i vy máte ve svém okolí člověka, kterému můžete říct prakticky cokoli a který vás rád vyslechne. Neváhejte si s ním promluvit, proberte s ním vše, co vás trápí a co utápí vaše srdce v žalu. Uvidíte, že vám bude mnohem, mnohem lépe!

  2. Buďte kreativní

    Nechcete se někomu svěřovat? Pak pro vás máme další tip jak se neutopit v žalu a tím je kreativní tvorba. Budete se možná divit, ale tvůrčí činnost dokáže dokonale zaměstnat mozek, který tak nebude mít možnost zaobírat se negativními myšlenkami. Veškeré emoce, které ve vás dřímají, přeměňte v tvorbu a berte to jako způsob terapie. Nezáleží na tom, zda si koupíte plátno a namalujete obraz, zda se zavřete v pokoji a vymyslíte básničku nebo jestli si pustíte nahlas rádio a začnete tančit po pokoji. Každá kreativní činnost dokáže léčit, tak to nevzdávejte!

  3. Jděte na procházku

    Možná to zní jako klišé, ale projít se přírodou, vyčistit si hlavu a být alespoň na chvilku jen sám se sebou rozhodně není na škodu. Je logické, že pokud jste zažili něco zdrcujícího, tak pravděpodobně nemáte náladu zajít si do baru, kde bude tucet dalších lidí, u kterých byste se museli dívat na jejich rozjařené a veselé obličeje.  To by vás určitě stáhlo ještě více ke dnu. Ovšem vydat se na toulky o samotě, kde budete jen vy, to už je jiná! I tato možnost patří mezi tipy, jak se neutopit v žalu. Klidně si můžete uprostřed lesa z plných plic zakřičet, poplakat si mezi stromy, kopnout do šišek, zanadávat si!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.