Nenechte se ovládat okolím

Většina z nás se snaží vypadat před svým okolím co nejlépe a dělat jen věci, o kterých víme, že na ně lidi kolem nás nebudou reagovat otráveným protáčením očí. Mnozí z nás to dokonce mají tak, že cokoli chtějí udělat, nejdříve 3x zváží a přehodnotí, vezmou v potaz, co by na to asi řekli lidi kolem, co by si mysleli a teprve poté se rozhodují, zda danou věc udělat nebo ne. Kolikrát tak věci nedělají ani tak podle sebe, svého názoru nebo vkusu, ale podle lidí ve svém okolí. A to je sakra špatně!

Když se lidé nechávají ovládat okolím

Vždycky to zavání průšvihem. Pokud i vy patříte k lidem, kteří se chovají, jednají nebo dokonce oblékají podle toho, jak by na to asi reagovalo jejich okolí, pak je dnešní článek přímo pro vás. Přečtěte si jej pěkně až do konce, jsme totiž přesvědčeni, že vám pořádně otevře oči!

Měli byste si uvědomit, že jsme dospělí lidé. Žijeme ve svobodné zemi, kde jsme na tom v rámci možností ještě tak dobře, že nám nikdo neříká, co si můžeme nebo nemůžeme oblékat, jakou musíme mít práci, co musíme jíst, jak se musíme líčit a jestli se vůbec musíme líčit, jestli můžeme jet tam nebo jinam, jestli můžeme nebo nemůžeme mít děti, nebo snad musíme mít děti, jestli si můžeme vzít muže, ženu nebo se partnersky registrovat.

Všechno děláme pro sebe

V dnešní době je až příliš mnoho lidí ovlivněno svým okolím. Což je strašná škoda, protože pak nejednají podle sebe, ale vždy před sebou mají jakousi pomyslnou tabulku, která jim říká, že tohle ještě jde, ale tohle už je příliš a tamto doslova extrém. Otázka zní: proč?! Proč bychom měli řešit, zda nás kolegyně v práci nepomluví jen za to, že jsme si vzali o pět centimetrů kratší sukni? Proč bychom se měli bát, že se na nás sousedka bude dívat skrze prsty, protože jsme se jeden večer vrátili až po večerce? Proč bychom měli mít strach, že se za námi budou na ulici otáčet, protože jsme si nechali vlasy obarvit na temně fialovou?

Ať už chcete nebo nechcete udělat to či ono, vždy jednejte jen podle sebe. Neřešte, co si budou myslet ostatní. Ti si vždycky něco najdou, když budou chtít. Nepřidělávejte si zbytečné vrásky. Pokud kolem sebe máte lidi, kteří chtějí rýpat nebo ohrnovat nos, budou to dělat i tehdy, kdy budete dokonalí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.