Jak se zachovat, když vás uráží kolega?

Jak se zachovat, když vás uráží kolega? Možná jste se s tím setkali i vy. V práci vám jeden z vašich kolegů neustále znepříjemňuje den, neustále vás častuje nejapnými poznámkami, dělá vám naschvály nebo vás sprostě uráží před ostatními kolegy. Máte toho dost? V tom případě vám v dnešním článku poradíme, jak se zachovat, když vás uráží kolega.

Když vás uráží kolega, určitě…

…mu neoplácejte stejnou mincí!

Pokud zastáváte přísloví: ty po mě kamenem, já po tobě cihlou, pak akorát klesnete na úroveň vašeho ubohého kolegy. Jestli si na vás někdo v práci chladí žáhu, určitě se nesnižujte k tomu, abyste jej taky začali urážet, používali na něho sprosté nadávky a mysleli si, že teď mu to nandáte. Tímhle určitě nic nevyřešíte.

…si nechoďte stěžovat!

Myslíte si, že celou tuhle nepříjemnou situaci vyřešíte tím, že si na daného kolegu půjdete stěžovat k nadřízenému? A kolik vám je? Pět? A nějaký luk či holka na pískovišti vám sebral hračku, že jdete brečet pod máminu sukni? Ale notak, jste přece dospělý člověk, který se nepotřebuje ponižovat před šéfem tak, že by přišel žalovat na kolegu.

…ho nepomlouvejte u ostatních!

Uráží vás kolega? A dělá to i před ostatními? Pokud ano, pak si asi lidé kolem vás všímají, jaký je to blbec. Není tedy potřeba, abyste chodili za ostatními kolegy a říkali jim, že vám dělá to či ono, že vás uráží. A rozhodně se neuchylujte k tomu, abyste daného kolegu před ostatními pracovníky pomlouvali. Ani tudy cesta nevede.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *