Proč dodržovat pitný režim?

Lidské tělo je ze 3/4 tvořeno vodou, proto je důležité ji neustále doplňovat a svědomitě tak dodržovat pitný režim. Je potřeba si uvědomit, že naše tělo vodu neustále spotřebovává – mluvením, dýcháním, vylučováním i fyzickou aktivitou – a její nedostatek pro nás může mít fatální důsledky. Mnoho lidí důležitost pitného režimu podceňuje a pijí méně, než by měli – a to je chyba! Obecně se doporučuje vypít minimálně 2-3 litry vody denně, přičemž byste ji měli přijímat postupně během celého dne a nikoli jednorázově, když už vaše tělo bije na poplach a hrozí dehydratací.

Proč bychom měli dodržovat pitný režim?

Už jsme si ujasnili, kolik tekutin denně byste v ideálním případě měli přijmout. Rovněž jsme si připomněli, že je důležité pít vodu po celý den, pěkně postupně a nikoli do sebe nalít litr vody naráz. Nyní si společně prozradíme, proč je tak důležité dodržovat pitý režim. Možná i vás následující důvody navedou k tomu, abyste dodržování pitného režimu neflákali!

 1. Ledvinové kameny

  Dlouhodobý nedostatek vody v našem těle může být hlavní příčinou vzniku ledvinových kamenů, které se projevují ostrou bolestí a při jejich přítomnosti je potřeba podstoupit nepříjemnou operaci, u které dojde k jejich odstranění.

 2. Dehydratace

  Nebudete-li vaše tělo zásobovat vodou, může dojít k dehydrataci, která v tom lepším případě může být příčinou bolestí hlavy či poklesu fyzické výkonnosti, v tom horším případě může dát vzniknout psychickým poruchám.

 3. Nevzhledná pleť

  Nedostatek vody v těle se projeví i na vzhledu vaší pokožky, která bude vysušená a plná šupinek. Nedodržování pitného režimu může navíc urychlit proces tvoření vrásek, což zvláště ženy nesou velmi nelibě.

 4. Únava

  Budete-li pitný režim flákat, pak se vám vaše tělo může odvděčit vyšší únavou a to nejen fyzickou, ale i psychickou. Začnete být bez nálady a mrzutí a vaše okolí se vám začne vyhýbat, protože nikdo nechce trávit čas s mrzoutem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.