Tipy, jak předejít bolesti nohou

Když od rána stojíme na nohou, pobíháme sem tam a nemáme čas dát nohám aspoň chvilku odpočinku, je naprosto zákonité, že nás večer nohy urputně bolí. Rozhodně nejméně chodidla volají po úlevě, ale často nás bolí i zadní strana lýtek.

Přinášíme několik tipů, jak nohám ulevit, aby bolest co nejrychleji ustoupila, svaly i šlachy se uvolnily a nehrozila možnost vážnějších komplikací. Špatné prokrvování, namáhané šlachy a uzavření chodidel v těsné pracovní obuvi může časem vyústit ve zdravotní problémy.

Vyměňte obuv

A klidně i několikrát v průběhu dne. Tento trik si osvojily především ženy pracující v pohostinství a řada žen z kanceláří: vyměňte během dlouhé pracovní směny 2 – 3x boty s různou výškou podpatku. Jestli musíte být v budově reprezentativní (v botách na vysokých podpatcích), ale máte obvykle i spoustu pochůzek mimo budovu, přezujte se klidně do sportovních botek. Dobré je také, když je obuv dostatečně volná, aby nevznikaly otlaky a puchýře na nohou, ty vyžadují dlouhodobější péči. 

Dopřejte jim koupel

Když už večer konečně můžete vyzout boty a dopřát nohám úlevu, dejte jim víc. Napusťe si do lavoru teplou vodu, přidejte voňavé bylinky nebo koupelovou sůl (na případný zápach potu je skvělá Epsomská sůl) a nohy do lázně nejméně na 15 minut. V teplé vodě se uvolní namáhané svaly a vy jim můžete ještě pomoci pohybováním prstů nebo lehkou masáží chodidel.

Ledová masáž

Vašim chodidlům uleví a náramně prospěje ledová masáž. Do půllitrových PET lahví napusťte asi do ⅔ vody a dejte do mrazáku zmrznout (ideálně den předem, abyste je měli při příchodu domů připravené). Lahve pak položte na zem a chodidly je koulejte sem tam. Nohám dopřejete příjemnou rozcvičku a zároveň i chladivé osvěžení. Chodidla se dobře prokrví a svaly uvolní a bolest nohou rychle zmizí. Zároveň eliminujete možnost zánětu šlach. A to vše jen díky pouhé čtvrthodince procvičování.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.