Zelená káva se zázvorem

O zelené kávě je známo, že je nejen zdravá, ale pomáhá při hubnutí. Pojďme se tedy společně podívat na zelenou kávu trochu víc z blízka. Zelená káva je prakticky klasická káva, která neprošla zatím pražením. Díky tomu neztrácí prospěšné složky, které se podílí právě na úspěšném hubnutí.

Obsahuje kyselinu chlorogenovou, která způsobuje pokles hladiny cukru v krvi a napomáhá odbourávání tuků. Jednoduše řečeno nastartuje váš organismus k rychlejšímu spalování. Pražením se tato schopnost vytrácí. Máte-li čistou zelenou kávu mletou, připravuje se tak, že se zalije horkou – nikoliv vřelou vodou. Nápoj spíš připomíná čaj než kávu tak, jak jí známe. Jestliže máte zelenou kávu, jež nebyla ještě semletá, dávají se zrnka odstát do teplé vody asi po dobu 30 minut – zrnka takto změknou a lépe se pak káva mele.

Zelená káva a zdraví prospěšné účinky

Mimo jiné jsou zelená kávová zrna i významným antioxidantem. Pokud však někdo očekává, že pouhým pitím zelené kávy se zázvorem, který si hned také popíšeme, zhubne, pak se mýlí. Výtečná kombinace dvou chutí a mnoha pozitivních účinků pomáhá redukovat nežádoucí kilogramy, ale pouze jako doprovodný prostředek ke zdravé stravě a pravidelnému pohybu. Jednoduše řečeno, pomůže vám nastartovat metabolismus, ale další záležitosti už jsou čistě ve vašich rukou. Kromě lepšího spalování tuků tato káva zvyšuje imunitu, detoxikuje a mírní chuť k jídlu. Zázvor v kombinaci s kávou zlepšuje nejen chuťový požitek, ale i účinek.

Nepostradatelný pomocník jménem zázvor

Zázvor je součást čínské a indické kuchyně a najdete ho v mnoha nápojích a jídlech. Díky svým úžasným vlastnostem se začal přidávat právě i do zelené kávy. Ať už sušený, nakládaný či čerstvý zázvor má pozitivní vliv na zdraví člověka. Má protizánětlivé účinky, mírní žaludeční nevolnost, zbavuje bolesti hlavy, pomáhá při chřipkách a nachlazení, je dokonalou prevencí proti stresu. Ale především nakopne lidský metabolismus. Káva a zázvor jsou dva silní pomocníci, kteří ruku v ruce pomáhají mnoha lidem nejen zlepšit své zdraví, ale i hubnout.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.