Tipy, jak natočit vlasy bez kulmy

Vždycky je to tak: ženy, které mají vlasy kudrnaté, by je chtěly narovnat, a ty s rovnými vlasy touží po vlnách. Jestli patříte do druhé skupiny a právě vám vypověděla službu kulma, nezoufejte. Řešení je hned několik.

1. metoda: copánky

Navlhčete si večer vlasy, případně si je umyjte a nechte trochu proschnout. Vlhké je spleťte do copánků a jděte s nimi spát. Ráno budete mít hlavu plnou kudrlinek, které buď můžete nechat tak jak jsou, nebo je gelem či voskem na vlasy trochu zkroťte.

2. metoda: sprej na vlnité vlasy

V drogeriích se dá sehnat sprej na vlnité vlasy, který stačí jen rozprášit na vlhké vlasy. Potom je vyfoukejte fénem a přitom je rukou pomačkávejte. Získáte perfektní vlnitý rozcuch.

3. metoda: čelenka

Rozčesejte si důkladně vlasy a na hlavu si natáhněte pružnou látkovou čelenku těsně nad uši. Poté vlasy od uší dolů navlhčete vodou ve spreji, vlasy rozdělte na dvě poloviny a oba prameny postupně zatočte a zároveň obtočte kolem čelenky. Jestli máte husté těžké vlasy, můžete posílit konečný efekt použitím dvou čelenek nad sebou. Vlasy natočené přes čelenku hojně postříkejte lakem na vlasy a jděte si lehnout. Ráno vás překvapí krásné vlny, které zafixujete stylingovým přípravkem a je hotovo.

4. metoda: natáčky

Tento způsob je na první pohled možná poněkud zastaralý, přesto stále ještě funkční. Navíc jsou dnes k dostání i speciální duté látkové natáčky, jejichž vnitřkem provlékáte pomocí háčku jednotlivé pramínky. Podle toho, jak husté chcete kudrliny mít, korigujete počet použitých natáček. Pro lepší výdrž můžete před natočením do mokrých vlasů vetřít pěnové tužidlo.

5. metoda: žehlička

Samozřejmě je řeč o žehličce na vlasy, již běžně používáte pro opačný efekt, tedy rovnání vlasů. Princip použití žehličky na zvlnění vlasů spočívá v tom, že pramínek vlasů nejdříve podle vertikální osy protáčíte a potom pomalu přejíždíte žehličkou po celé délce. Když potom pramínek pustíte, rozmotá se, ale zůstane zvlněný.