Pudr na obličej – podle čeho vybírat

Pudr na obličej je je pro skutečnou dámu stejně důležitý, jako deodorant nebo papírové kapesníčky. Z čeho tak soudím? Vždyť se podle něj chodíme “přepudrovat” ve společnosti, když si musíme odskočit. Neříkáme “opravit řasenku” nebo “přemalovat rty”, chodíme použít pudr. Což jasně dokazuje, že jeho přítomnost v dámské kabelce je nezbytná.

K čemu je takový pudr vlastně dobrý? Tento užitečný pomocník jednak zmatňuje pleť takže se nelesknete, ani když je vaše pleť spíš mastnější, a pak také pudr perfektně zafixuje líčení, kterému jste věnovala spoustu času. Aby ale i po použití pudru vypadalo líčení přirozeně, je nutné vybrat si správný pudr na obličej. Podle čeho vybírat, vám rádi poradíme.

Zásadní je odstín pudru

Při výběru pudru je určitě nejdůležitější najít správný odstín. Určitě by měl korespondovat s tónem vaší pleti, v podstatě stejně, jako odstín make-upu. Světlejší i tmavší odstín pudru vypadá později na tváři velmi nepřirozeně, zvlášť když je evidentní rozdíl mezi barvou pleti na obličeji a na krku a dekoltu. Jestli si nejste výběrem odstínu pudru úplně jistí, zkuste raději transparentní pudr, ten se tónu pleti přizpůsobí.

Sypký nebo kompaktní? Pořiďte si oba!

Obecně se dá říci, že pro běžné použití je rozhodně lepší pudr sypký. Sypký pudr je jemný a s použitím kvalitních hustých štětců se snadněji nanáší. Takže také mnohem snadněji odhadnete množství, jaké nanést. Tento pudr nanášíte poté, co jste aplikovali make up, případně i korektor a růž na tváře. Sypkým pudrem fixujete finální líčení, aby déle vydrželo. 

Kompaktní, tedy tuhý pudr, je ovšem velmi dobrý na cestování. Právě ten se skvěle hodí do kabelky. Kompaktní pudr obvykle obsahuje i labutěnku, kterou se nanáší na pleť a praktické zrcátko, díky němuž můžete svou tvář kdekoliv a kdykoliv během dne překontrolovat a případně upravit nanesením pudru. To je přesně ten pudr, na který se vymlouváme, když odcházíme na toaletu. Právě ten nás také ve společnosti zachraňuje od lesklého nosu.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.