Návod, jak přirozeně zesvětlit vlasy

Většina žen chce mít úplně jinou barvu vlasů, než je jejich původní. A když už je některá blond, chce mít vlasy ještě světlejší. Naštěstí pro ten případ existují přírodní zesvětlovače, nemusíte hned sahat po peroxidu. S některými způsoby přírodního zesvětlení vlasů vás seznámíme.

Citron

V kombinaci se sluníčkem je citronová šťáva skvělým zesvětlovačem. Stačí smíchat 1 díl citronové šťávy se 2 díly vody, vmasírovat do vlasů po celé délce a jít se opalovat na sluníčko, dokud vám vlasy zcela neuschnou. Jestli si chcete vlasy zesvětlit v zimě, kdy se na sluneční paprsky nemůžete spolehnout, nahradí je fén, ale účinek nemusí být tak výrazný.

Heřmánek

Odvarem z heřmánku si vlasy zesvětlovaly i naše babičky. dobré je, že ho mohou použít i lidé s citlivou pokožkou nebo alergici. Odvar si připravíte ze sušeného heřmánku – nejméně jednu polévkovou lžíci sušené byliny na 250 ml vody (čím je odvar silnější, tím lépe. Heřmánek zalijte vařící vodou, nechte 10 minut louhovat a přecedíte. Použijte, až když je odvar vlažný. Vlasy jím pravidelně oplachujte a nechte pokaždé alespoň 20 minut působit.

Med

Málokdo to tuší, ale med obsahuje přírodní peroxid vodíku, díky němuž dokáže vlasy zesvětlit. Smíchejte jeden díl medu se šesti díly vody (pro tento účel je nejlepší voda destilovaná) a směs neneste na vlhké vlasy. Nechte působit celou hodinu, teprve poté med důkladně smyjte.

Můžete také zkusit masku z medu a octa, který zesvětlující efekt ještě zesílí. Potřebujete 1 díl medu, 2 díly octa, 1 lžící arganového oleje (může být i olivový) a trošku skořice, i ta má zesvětlující a projasňující schopnost. Směs naneste na vlasy, kartáčem pročešte, aby se dostala na celou délku vlasů, a zabalte vlasy do fólie (může být i koupací čepice. Nechte působit ideálně po celou noc, potom vlasy umyjte běžným způsobem.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.