Problémy s erekcí

Spokojenost v intimní sféře se promítne také do partnerského vztahu. Jak vyzrát na problémy s erekcí?

Když si pár rozumí v posteli, je to jeden z pilířů dobrého vztahu. Samozřejmě že existují partneři, kteří sex nedávají na první místo a klidně se bez něho obejdou i delší dobu. Patří však většinou k výjimkám, které potvrzují pravidlo. Ke spokojenému životu intimní chvíle patří, a pokud to v nich pokulhává, odrazí se to často i v jinak pohodovém vztahu. Co v tomto případě udělat?

Dnes ne, miláčku

Až doposud to v ložnici klapalo a najednou je vše jinak? Správná žena hned začne přemýšlet, kde může být jádro pudla. Jako první ji nejspíše napadne, že si její muž pořídil milenku. V posteli už není tolik pozorný, dokonce frekvence intimního sblížení za poslední dobu se podstatně snížila. Asi už na ni nemá tolik síly. Navíc se také muž často vymlouvá, že je dnes unavený a jde si lehnout dříve než jeho partnerka. Ta mezitím spřádá plány, čím by to tak asi mohlo být. Problémy s erekcí se bohužel objevují poměrně často. A netýká se to jen starších mužů, klidně je mohou postihnout i mladší ročníky.

Co může být za erektilní dysfunkcí?

Nejčastěji za nimi stojí psychické faktory, jako jsou stres v práci, vyčerpání organismu. Ovšem i některé léky a zdravotní problémy mohou způsobit erektilní dysfunkci. A také kouření, alkohol, nezdravý způsob života nebo nedostatek pohybu jsou často na vině, že to v partnerství kvůli sexu začne hodně skřípat.

Příroda pomáhá

V každém případě ji samozřejmě nejlepší, když si partneři o vzniklém problému s erekcí promluví. Návštěva lékaře pak pomůže vyloučit závažná onemocnění. Je-li vše na straně partnera v pořádku, lze vyzkoušet tabletky na erekci, které jsou volně prodejné, a není na ně nutné vystavit lékařský předpis.

Problémy s erekcí je třeba řešit zavčasu, než dojde k narušení dosud stabilního vztahu. Velmi často pomůže změna životního stylu nebo tabletky na erekci.

Zdroj obrázku:
Herrndorff image / Shutterstock.com