Jak funguje krabičková dieta

Názory na krabičkové diety jsou různé, stejně stejně jako se liší kvalita samotných krabiček u jednotlivých firem. Přesto mají všechny něco společného – snahu dokázat, že hubnout neznamená hladovět, ale pravidelně a pestře se stravovat. Když máte jídlo rozdělené na přesně dané porce do pěti krabiček, stane se něco zvláštního: přestanete neustále myslet, co s čím kombinovat, aby vaše celodenní jídlo bylo vyváženě a nutričně hodnotné, nesáhnete po první obložené bagetě nebo kelímku salátu, když dostanete hlad a zjistíte, že stravovat se zdravě neznamená jíst pořád dokola to samé, kuře a zeleninu.

První setkání s krabičkovou dietou

Aby se jídlo v krabičkách dalo nazvat dietou, měl by vám jídelníček sestavovat certifikovaný výživový poradce. To, že začnete odebírat krabičky od společnosti, kde poradce přes výživu nemají a nenabídnou vám osobní konzultaci ohledně sestavení jídelníčku, nemusí ještě znamenat že s jejich krabičkami nezhubnete, ale objektivně vám něco takového nemohou slíbit. Krabičková dieta by měla být v prvním kontaktu přes nutričního poradce, který na základě vašich potřeb navrhne správnou skladbu denního menu.

Proč je krabičková dieta úspěšná

Je to zřejmé – pravidelné a vyvážené jídlo přispívá k úspěšnému shazování kilogramů. Tělo si nemusí urputně držet tukové zásoby energie, protože “ví”, že ji dostává v pravidelných dávkách. Pětkrát denně si otevřete krabičku s jídlem, některé sníte hned, jiné ohřejete. Porce jsou tak velké, jak velké množství jídla potřebujete. Také díky tomu se daří zhubnout i těm lidem, kteří si sice připravují zdravá jídla, ale neodhadnou porci a přejídají se. A samozřejmě vám odpadne čas strávený u sporáku, jídlo vám je každý den doručeno na místo, které si nahlásíte. Nemusíte počítat kalorie a kontrolovat, jestli máte v potravě dost bílkovin nebo snížený obsah tuků. To všechno udělá někdo za vás. Už jen z tohoto důvodu jsou krabičky dobrý nápad.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.