Jak sladit barvy v interiéru?

Nejen při zařizování nového bydlení, ale i při rekonstrukci toho stávajícího řešíme celou řadu otázek, mezi nimiž se často objevuje i tato: jak sladit barvy v interiéru, aby k sobě dobře ladily a ve výsledku působily příjemně a harmonicky? Nezáleží na tom, zda se stěhujete do nového, předěláváte od podlahy celý byt nebo jste se jen rozhodli vymalovat si bydlení před nástupem chladné zimy. Určitě je i vaším cílem, abyste se doma cítili dobře a aby se váš domov stal tou nejlepší vizitkou. Není se proto čemu divit, že si lámete hlavu nad tím, které barevné kombinace jsou vhodné a které naopak působí jako pěst na oko. I my jsme se zaměřili na to, jak sladit barvy v interiéru a o výsledek se s vámi podělíme prostřednictvím následujících řádků!

Jak sladit barvy v interiéru, aneb co je málo a co už je moc?

Barvy hrají v našem životě velice důležitou roli a v bydlení tomu není jinak. Věřte nebo ne, ale každá barva či její odstín na nás svým způsobem působí a mělo by být v našem zájmu kombinovat jednotlivé barvičky tak, abychom se ve finále cítili dobře. Které barvy k sobě ladí a které naopak ne? Jaká barevná kombinace vypadá dobře a která bije do očí? Na to se teď společně s námi můžete podívat!

Barevné kombinace – vyberte si tu pravou!

Našli jsme pro vás několik barevných kombinací, kterými se můžete při rozhodování, jak vymalovat svoje bydlení, inspirovat.

 • Černá+bílá

  Klasika, která se snad nikdy nemůže omrzet. Pokud spojíte černou a bílou, vznikne vám kontrastní celek, který působí elegantním a nadčasovým dojmem. Pravda se má tak, že se tyto dvě protipólné barvičky dokonale doplňují!

 • Fialová+bílá

  Další velice něžná barevná kombinace vznikne spojením fialové a bílé barvy. I tato kombinace působí nadčasově a ležérně, navíc se dá skvěle kombinovat i s dalšími odstíny, kterými může být například růžová nebo krémová barva.

 • Zelená+žlutá

  Výrazná kombinace barev, která vám již na první pohled zkrátka musí zvednout náladu. Doporučujeme volit spíše decentnější odstíny, nežli se pouštět do křiklavých variací, které by už mohly být trochu moc.

 • Šedá+bílá

  Originální kombinace budoucnosti vám vznikne, pokud se rozhodnete spojit bílou a šedou barvu, přičemž doporučujeme sáhnout po světlejším odstínu šedé, klidně i s nádechem do stříbrna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *