Co nevynechat při zařizování pokoje pro alergika?

Zařizování pokoje pro alergika s sebou přináší celou řadu omezení a pravidel, na která je potřeba dbát, chcete-li vašemu dítěti zajistit příjemné a především zdravotně nezávadné prostředí. Každý rodič chce pro své dítě jen to nelepší, takže předpokládáme, že i vaším cílem je maximální dětská spokojenost. Jenže zařizování pokoje pro alergika není jen otázkou nejnovějších trendů v oblasti dětského nábytku a dekorací. Je to především otázka pravidel, na která se teď společně s námi můžete podívat.

Na co myslet při zařizování pokoje pro alergika

Máte doma alergické dítě? Pak určitě víte, že zařídit pro něho domov bez výskytu alergenů není vždy procházka růžovým sadem. Není se tak čemu divit, že pokud se chystáte na zařizování pokoje pro alergika, děsí vás představa, že něco uděláte špatně a své dítko tak po zdravotní stránce ohrozíte. Nebojte se, naštěstí máte před sebou dnešní článek, ve kterém vám v několika bodech prozradíme, na co při zařizování pokoje pro alergika myslet.

Za prvé: co možná nejméně zbytečností

A tím máme na mysli dečky, koberečky, záclony, závěsy a jiné bytové textilie, které na sebe jen chytají prach a způsobují tak, že se dítěti alergie zhorší. To samé platí v případě plyšových hraček, které stejně jako záclony, polštářky nebo závěsy fungují jako shromaždiště prachu a roztočů. A věřte, že nic takového v pokojíčku alergického dítěte vidět nechcete. Dekorace tedy ano, ale pokud možno ne plyšové hračky, roztomilé dečky, hravé závěsy a podobně.

Za druhé: plochy snadné na úklid

Maminky alergických dětí vědí, že úklid je základ. Čisté prostředí je přesně to, co malý alergik potřebuje. V některých rodinách se proto třeba prach utírá i několikrát denně, stejně tak se i vysává nebo vytírá. Proto vám doporučujeme, co se týče nábytku, vybírat takové povrchy, které jsou snadno udržovatelné. Nejlépe uděláte, pokud vyberete nábytek na nožičkách, a to včetně postele, aby se pod ním dalo jednoduše uklízet.

Za třetí: postel a matrace je základ všeho

Asi nejdůležitějším prvkem pokojíčku, ať už se jedná o klasický dětský pokojíček nebo o pokojíček alergika, je postel a matrace. Této části věnujte dostatek pozornosti, protože je potřeba, abyste vybrali matraci, která bude vzdušná. Samozřejmostí je rošt, pod kterým bude moci proudit vzduch a matrace tak bude větrat. Tím zabráníte množení roztočů a dalších potvůrek.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.