Matrace podle tvrdosti. Jak vybrat správnou matraci s ohledem na vaše zdraví

V posteli trávíme téměř třetinu dne, tedy v podstatě třetinu života. Abychom se v ní cítili pohodlně, dobře se vyspali a ráno nás nebolela záda, potřebujeme správně tvrdou matraci. 

Tvrdost neboli tuhost matrace se označuje čísly a rovnou si řekneme, že ty nejměkčí jsou příliš měkké na to, abychom se na nich vyspali dobře a zdravě. Dají se použít při občasném přespání na chatě, ale pro dlouhodobé použití nejsou vhodné. Jak si tedy vybrat tu správnou matraci pro sebe? 

Nejoblíbenější jsou středně tvrdé matrace

Matrace se střední tuhostí jsou nejčastěji vyhledávané, protože dostatečně podporují vaši páteř ve všech polohách, v nichž spíte – na břiše, na boku, i když se během noci často převalujete. Přitom jsou dost měkké, aby byly pohodlné.

Tvrdé matrace, preferují nejvíc lidé, kteří jsou zvyklí spát na zádech a vyžadují dokonalou oporu páteře. Díky zónování matraci ani u tvrdých matrací nedochází k otlakům. Tvrdší matraci by si měli také pořídit lidé s nadváhou. Měkká matrace by jim nedokázala zajistit odpovídající oporu. 

Partnerské matrace vyhoví každému 

Máte s partnerem rozdílné názory pokud jde o tvrdost matrací? Vyřešíte to oboustrannými partnerskými matracemi, u nichž má každá strana jinou tuhost. Stačí si je jen otočit tou stranou, která vám vyhovuje, a spíte, jak potřebujete. Každý z vás bude mít matraci tak tvrdou, jak ji s ohledem na své zdraví a způsob spánku potřebuje. Nemusíte se trápit na příliš tuhé nebo příliš měkké matraci jen kvůli ohledům vůči partnerovi. 

Příliš tvrdou matraci vylepší topper

Koupili jste si novou matraci a po čase jste zjistili, že je pro vás tvrdá až moc? Zachrání vás topper, tedy krycí matrace, která je měkčí a zajistí vám pri spánku větší pohodlí. Díky tuhému podkladu zároveň budete mít dostatečnou oporu celého těla. A to je pro zdravý spánek opravdu nejdůležitější.