Tipy jak zařídit pokojíček po dítě

Zatímco doposud s vámi vaše dítko spalo v ložnici, kde mělo svou postýlku, teď už je dost staré, aby se mohlo přestěhovat do svého a vy si tak logicky začínáte pohrávat s otázkou, jak zařídit pokojíček pro dítě. Rozhodně si nelze myslet, že zařízení dětského pokojíčku je o koupení postele, šatní skříně a boxu na hračky. Chce to plán, jasnou představu v hlavě, cit pro detail a samozřejmě i znalost bezpečnostních pravidel, která dětský pokojíček musí splňovat. Jestliže řešíte, jak zařídit pokojíček pro dítě, pak je dobře, že si čtete náš dnešní článek.

Pár tipů, jak zařídit pokojíček pro dítě

Před každým rodičem jednou bude stát úkol v podobě zařízení dětského pokojíčku, na který se pomalu připravují již od chvíle, kdy si malé miminko donesou z porodnice. Patříte-li k těm rodičům, kteří neumístí malého drobečka do jeho vlastního pokojíčku prakticky po narození, pak s postupem jeho věku začínáte řešit, jak zařídit pokojíček pro dítě, aby nejen dobře vypadal, ale aby v ratolesti probudil chuť trávit zde čas. Proto pro vás máme několik tipů, které se vám jistě budou hodit.

  1. Měkoučký koberec

    A tím máme na mysli celoplošný, samozřejmě. Děti si často hrají na zemi a je tedy potřeba, aby od podlahy neprostydly. Celoplošné koberce kromě toho zajišťují i zvukovou izolaci, takže pokud bydlíte v paneláku a máte pod sebou sousedy, alespoň částečně ztlumíte pobíhání a dupání dětských nožiček. Kusový koberec by měl být barevný a veselý, zároveň by se měl snadno udržovat, takže příliš nedoporučujeme koberce s vysokým vlasem.

  2. Pohodlná postel

    Postel je nejdůležitější součástí dětského pokojíčku a jejímu výběru byste měli věnovat dostatek času. Postel pro dítě musí být nejen pohodlná, ale především kvalitní, aby jeho malým zádíčkům zajistila správnou polohu. Co se týče materiálu, radíme vsadit na masivní dřevo, které je zdravotně nezávadné a díky povrchové úpravě dokáže zaujmout. Samozřejmostí je prodyšná matrace, na které se dítko nebude během spánku zbytečně potit. Pokud máte malé děti, myslete i na zábranu proti pádu v podobě bočnice.

  3. Hravý nábytek

    Do dětského pokojíčku patří i nábytek. Dobrou volbou je nábytek se zakulacenými rohy, u kterých tolik nehrozí, že si díky nim dítko způsobí nepříjemný a bolestivý úraz. V pokojíčku by neměla chybět šatní skříň, pak určitě nějaký box na hračky a třeba knihovna, do které si dítko může ukládat jak hračky, tak třeba i knížky. U nábytku pamatujte, že by měl být ze zdravotně nezávadného materiálu a nenáročný na údržbu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.